Prahou v rámci Prague NIGHT RIDE 2020 projeli motorkáři. Věděli o nich bohužel všichni kolem

Prague_NIGHT_RIDE_2020- (17)

Jízda na motorce je skvělá zábava. Pokud se navíc potká skupina motorkářů, je to ještě větší zábava, ale s tím, jak se počet účastníků zvyšuje, může klesat morálka. A to se opět bohužel potvrdilo i u akce s původně vlastně moc pěknou myšlenkou: Prague NIGHT RIDE 2020.

Projet si společně s dalšími stovkami lidí naše krásné hlavní město s umělým osvětlením a ulicemi bez dopravních kolon je rozhodně zážitek, který za to stojí. Ovšem pokud se na takovou akci dostaví i motorkáři, kteří o sobě musejí za každou cenu dávat vědět túrováním motorů, trochu to ztratí to kouzlo pohodové projížďky a stane se z toho jen bordel. A to se právě v rámci letošní Prague NIGHT RIDE 2020 stalo.

Stovky motorkářů se setkaly u nákupního centra v Čestlicích, daleko od civilizace. (Ne)oficiálně byla akce naplánována od 20:00 hodin s tím, že na neorganizovanou cestu přes Prahu se vyrazí v deset večer. Podle pořadatele šlo o běžný, soukromý výlet lidí se soukromým cílem – viz příspěvek na facebooku, z něhož citujeme: „Výzva organizátora Karla zní toliko „sejdeme se na jednom veřejném místě před Prahou a kdo chce, může před půlnocí přijet do restaurace (soukromého místa), kde bude komukoli v tu dobu poskytnuto placené občerstvení.“

Už na parkovišti ale bylo jasné, že klidně tahle akce neproběhne. Jakkoliv spousta motorkářů jen tak postávala u svých strojů a povídali si, byli tu také ti, kteří túrovali motory a pálili gumy. Jasně, dav je strhne…

Mohlo by vás zajímat:  Slovenská policie se vybavila nejnovějšími motocykly BMW Motorrad

Před naplánovaným odjezdem ve 22:00 ještě pořadatel oslovil publikum s promluvou. Podle něj by bylo dobré, aby akce proběhla klidně a její účastníci neprovokovali (policie, ani nikoho dalšího) a nedělali zbytečný „bordel“. To se ale nakonec tak úplně nesetkalo s pochopením. Při odjezdu, ale následně i na Václavském náměstí někteří motorkáři opět své motory túrovali a výfukem jasně dávali najevo, že klidné a bez rušení nočního klidu to dnes večer opravdu nebude. Budu se opakovat, ale těch několik hlučných motorkářů dokáže dojem z původně sympatické myšlenky nočního průjezdu Prahou úplně zkazit.

Ale dost řečí! Na to, jak to v Čestlicích i na „Václaváku“ vypadalo, se můžete podívat v tomto videu.

Mimochodem policie o akci věděla a monitorovala ji. V Čestlicích byla přítomna minimálně čtyři označená policejní auta, další pak postávala podél trasy motorkářů, vedoucí z Čestlic, přes Václavské náměstí až na Prahu k bobové dráze. Policie slibovala, že bude řešit rušení nočního klidu, ale to nebylo v jejích možnostech, protože by jich tam musely být desítky a stejně by nedělali nic jiného. Celou situaci tak policisté zpovzdálí, ale i zblízka průjezdem auty mezi motorkáři kontrolovali. Ostatně na akci se připravovala i samotná Praha 1, která právě o policejním dohledu informovala na svém facebooku.

Foto: Pavel Srp