Prague Harley Days 2016: hektická sobota plná vzrušení… – foto + video

V sobotu bylo na výstavišti rušno od samého brzkého rána. Život na Prague Harley Days 2016 se vlastně vůbec nezastavuje. A tak se první motorky začínají řadit ke spanilé jízdě již dávno před devátou hodinou, tedy v době, kdy někteří snad ještě ani nejsou v Praze. To návštěvníci ctí sobotu a přinejmenším aspoň ohlášený čas zahájení spanilé jízdy.

Atmosféra je skvělá. Motorky se pomalu řadí jedna za druhou nebo jedna vedle druhé podle toho jak dovolí prostor. Oči není možné zastavit. Běhám mezi nimi a vstřebávám jak taky může vypadat Harley. No, občas se (byť opravdu sporadicky) mihne stroj jiné značky. Už aby bylo těch 10 hodin. Pořád dojíždějí další a další pyšní motorkáři se svými vyšperkovanými Harleyi. Už nestíhám. Raději jsem se přesunul k výjezdu z výstaviště, abych nezmeškal start a mohl si se vší parádou vychutnat odjezd 1500 „běsnících“ strojů. Jak uvidíte na videu, nešlo ale o běsnící potvory ale o příjemně bublající motory nablýskaných strojů neuvěřitelně pohodových a vyrovnaných motorkářů.  Zmizely v ulicích a my všichni máme asi dvě hodiny času na něco jiného.

Rozhlížím se a…  Mattel Family zóna plná, u stánků s kafem a jídlem těžko najít místo, na výstavě je vzduch těžší a těžší. Jdu se mrknout, co se děje před vchodem. U kamionu mají být pro projížďky chtivé zájemce zase připraveny nejnovější modely H-D. Byly. Skoro všechny jsou teď osedlané a na vyjížďce. Zájem obrovský. Kdo by čekal něco jiného.

Mohlo by vás zajímat:  Čeští freestyle motokrosaři ovládli společně s Česákem týmovou soutěž

Den zdaleka nekončí a já už se těším na dnešní program – muzika, bikerské hry, kaskadérská show. Určitě si i to kafíčko dám. Cestou ale ještě přibrzďuji u „zkrášlovacího salónu“. Tady se dá na chvilku zastavit a odpočívat. Před očima se mísí překrásné motorky s neméně atraktivními slečnami, které je leští a leští a leští. A dost. Vyrážím dál.

Za pár minut už se očekává návrat ze spanilé jízdy…