Pozor na hlučný výfuk v Německu. Počet měřících bodů vzroste až 80x

test-2019-harley-davidson-fxdr-114- (24)

V každé zemi se něco nesmí. Někdy je to rozumné, jindy nikoliv, ovšem Německo teď táhne proti hluku dopravních prostředků. Při akci s názvem „Silent Rider -Die Initiative gegen Motorradlärm“ se aktivisté chystají až 80x zvýšit počet měřících míst hluku.

Na svědomí to mají němečtí aktivisté, ochránci přírody. Zajímavé, čekal bych, že někomu budou hlučné výfuky vadit spíše v centrech měst, kde se budou zvukové vlny navíc odrážet od zdí domů. Start této „ochranné akce“ proběhl loni v červnu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Ke konci roku už bylo v programu zapojeno 7 měst a v letošním roce přibude dalších 74 měst v šesti spolkových zemí. Ta mají v nejbližší době nainstalovat další měřící zařízení, které kombinují měřiče hluku a kamery.

A o co jde? Tito aktivisté chtějípředávat data policii, která by měla hlučné motorky kontrolovat – zejména v období víkendů a prázdnin. Zároveň s tím by měla takovým motorkám zakázat vjezd do některých měst a míst v Německu. Jde zejména o ta místa, která by „mohla být ohrožena nadměrným hlukem“. Zároveň ochránci přírody chtějí, aby byly znatelně zvýšeny pokuty za hlučné výfuky. 

Dalším souvisejícím návrhem, který pro mě úplně postrádá smysl, je snížení maximální povolené rychlosti na některých místech. Ovšem JEN pro motorky, pro auta, ani další dopravní prostředky by to platit nemuselo. Nemá jít ale primárně o bezpečnost, jako spíše právě o snížení hluku. Tento zákaz by se pak neměl týkat ani elektrických motorek. Že jde o vážnou výzvu, potvrzuje i fakt, že se za ni postavil také ministr dopravy Winfried Herrman. Ten ji komentoval se slovy, že by se jí měla spolková vláda i „Brusel“ zabývat.

Mohlo by vás zajímat:  Pro modely Husqarna Vitipilen a Svartpilen je AKRAPOVIČ „Slip-on line"

A kterých měst se tedy tato výzva v letošním roce nově týká? Dávat si na záznamová zařízení budete muset v těchto městech: Abtsgmünd, Aichtal, Albershausen, Amtzell, Bad Rippoldsau-Schapbach, Bad Saulgau, Bad Schönborn, Bad Urach, Baden-Baden, Badenweiler, Bärenthal, Berglen, Bernau im Schwarzwald, Beuren, Beuron, Biederbach, Bietigheim-Bissingen, Blumberg, Bodman-Ludwigshafen, Dachsberg (Südschwarzwald), Eschenbach, Essingen, Feldberg (Schwarzwald), Freiamt, Freudenstadt, Fridingen an der Donau, Gaggenau, Gammelshausen, Geislingen an der Steige, Gerlingen, Gernsbach, Göppingen, Großerlach, Gütenbach, Heidelberg, Herbolzheim, Jagsthausen, Kappel-Grafenhausen, Karlsbad, Kernen im Remstal, Kißlegg, Lenningen, Leutenbach, Lichtenwald, Mainhardt, Mühlheim an der Donau, Münsingen, Nusplingen, Nußloch, Oberwolfach, Oppenau, Ottenbach, Ottenhöfen im Schwarzwald, Owen, Römerstein, Rudersberg, Sasbachwalden, Schelklingen, Schwäbisch Gmünd, Seebach, St. Blasien, St. Märgen, Stuttgart, Todtmoos, Todtnau, Trochtelfingen, Untergruppenbach, Vaihingen an der Enz, Waiblingen, Wangen im Allgäu, Weinstadt, Wiesensteig, Wildberg, Zwiefalten sowie die Landkreise Alb-Donau-Kreis, Hohenlohekreis, Landkreis Lörrach, Rems-Murr-Kreis, Landkreis Schwäbisch Hall, Landkreis Waldshut a Zollernalbkreis.

Více informací je i na webu samotné neziskové organizace.