Policistům ujížděl včera odpoledne muž s platným zákazem řízení na ukradené motorce

2021_05_16-policejni_honicka-Praha

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky projížděli Michelskou ulicí v Praze 4, kde si povšimli motorky, kterou se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy se na služebním voze rozsvítily majáky, „motorkář“ zabral za plyn a začal ujíždět.

Po chvíli pronásledování najel na křižovatce ulic Vyskočilova a Michelská na chodník a zastavil. Když policista otevřel dveře od služebního vozidla, řidič se opět rozjel a vysokou rychlostí pokračoval v ujíždění. V jednom momentě málem srazil procházejícího chodce a projel křižovatku na červený světelný signál „Stůj“.

Celé pronásledování netrvalo dlouho, poblíž metra Kačerov muž za jízdy odhodil helmu, položil motorku a před policejní hlídkou se snažil ještě utéct. Jeden z policistů podezřelého doběhl a za užití donucovacích prostředků ho zpacifikoval.

Mohlo by vás zajímat:  Začíná výuka motorkářů v autoškolách, řidiči na silnicích by měli být ohleduplní

Důvodů k ujíždění měl muž hned několik. Při lustraci v policejních evidencích bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení, byl pod vlivem pervitinu a motorka, na které ujížděl, byla odcizena téhož dne v Praze 2.

Vzhledem k těmto skutečnostem byl podezřelý omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu. Osmadvacetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Není ale vyloučeno, že v rámci dalšího prověřování dojde k rozšíření obvinění o trestný čin krádež. Celým případem se zabývají i kriminalisté specializující se na autokriminalitu, kteří nyní budou zjišťovat, za jakých okolností podezřelý k motorce přišel. Při výslechu totiž sdělil, že ji dostal od kamaráda.

Mohlo by vás zajímat:  Přibývá nehod i u zkušených motorkářů. Pomoci by mohl výcvik

Policie žádá účastníky silničního provozu, které řidič svou nebezpečnou jízdou ohrozil, aby se neprodleně ozvali na linku 158.