Policistům ujížděl včera odpoledne muž s platným zákazem řízení na ukradené motorce

2021_05_16-policejni_honicka-Praha

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky projížděli Michelskou ulicí v Praze 4, kde si povšimli motorky, kterou se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy se na služebním voze rozsvítily majáky, „motorkář“ zabral za plyn a začal ujíždět.

Po chvíli pronásledování najel na křižovatce ulic Vyskočilova a Michelská na chodník a zastavil. Když policista otevřel dveře od služebního vozidla, řidič se opět rozjel a vysokou rychlostí pokračoval v ujíždění. V jednom momentě málem srazil procházejícího chodce a projel křižovatku na červený světelný signál „Stůj“.

Celé pronásledování netrvalo dlouho, poblíž metra Kačerov muž za jízdy odhodil helmu, položil motorku a před policejní hlídkou se snažil ještě utéct. Jeden z policistů podezřelého doběhl a za užití donucovacích prostředků ho zpacifikoval.

Mohlo by vás zajímat:  Policie pátrá po odcizeném historickém motocyklu ČZ 125 C

Důvodů k ujíždění měl muž hned několik. Při lustraci v policejních evidencích bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení, byl pod vlivem pervitinu a motorka, na které ujížděl, byla odcizena téhož dne v Praze 2.

Vzhledem k těmto skutečnostem byl podezřelý omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu. Osmadvacetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Není ale vyloučeno, že v rámci dalšího prověřování dojde k rozšíření obvinění o trestný čin krádež. Celým případem se zabývají i kriminalisté specializující se na autokriminalitu, kteří nyní budou zjišťovat, za jakých okolností podezřelý k motorce přišel. Při výslechu totiž sdělil, že ji dostal od kamaráda.

Mohlo by vás zajímat:  Zvyšuje se počet nehod s účastí motocyklistů. Dopravní nehody motocyklistů končí ve většině případů jejich vážným zraněním

Policie žádá účastníky silničního provozu, které řidič svou nebezpečnou jízdou ohrozil, aby se neprodleně ozvali na linku 158.

Zdroj a foto: Policie ČR - Tisková zpráva