Policisté se o víkendu v Olomouckém kraji zaměřili na motorkáře. Chystají další kontroly

kontrola-policie-olomouc-11_kveten_2020- (4)

Pěkné počasí a rozvolnění opatření v rámci COVID-19 opět vylákalo řidiče a motorkáře ve větším počtu na silnice i v Olomouckém kraji.

Mezi nejlákavější trasou pro motorkáře je jízda směr Šternberk Ecce Homo a dále Červenohoské sedlo. Motorkáři využívají rovných úseků silnic, táhlých i ostrých šikan a užívají si rychlé jízdy. Tato záliba není vždy v souladu s pravidly silničního provozu a jízda není pokaždé bezpečná a ohleduplná i k ostatním účastníkům silničního provozu. Z tohoto důvodu se na kontrolu dodržování předpisů zaměřují i policisté odboru dopravní policie v kraji. Kolegové na motorkách i v autě kontrolují dodržování nejvyšší povolené rychlosti v daných úsecích, ale i to, zda řidič není ovlivněn alkoholem nebo jinou návykovou látkou, má platný řidičský průkaz na danou kubaturu nebo zda je jeho stroj po technické stránce v pořádku.

Podobná kontrola se uskutečnila i během tohoto prodlouženého víkendu, kdy přálo k vyjížďce krásné počasí. Policisté zkontrolovali několik desítek motorářů za přísného dodržení opatření v souvislosti s COVID-19. Při kontrole zjistili desítku přestupků, které se týkaly hlavně překročení nejvyšší povolené rychlosti v daném úseku.

V letošním roce jsme v Olomouckém kraji řešili 1498 dopravních nehod, z toho 12 nehod motorkářů, při kterých byli 2 motorkáři zraněni těžce a 7 lehce. Naštěstí během letošních dní nedošlo k žádnému smrtelnému zranění motorkáře. Oproti loňskému roku se jedná o mírný pokles nehod (loni 1330 nehod, 9 nehod motorkářů).

Policisté se budou dále kontrolám dodržování předpisů v dopravě věnovat a zaměří se nejen na rychlost, technický stav, způsob jízdy, ale také na alkohol a drogy za volantem nebo řídítky motorek a jízdních kol.

Zdroj a foto: Policie ČR