Policisté pátrají po řidiči, který natočil svoji riskantní jízdu. Rychloměr se několikrát blížil 300 km/h

police motorka

Policisté z dopravního inspektorátu v Českém Krumlově aktuálně prošetřují velmi nebezpečné jednání dosud neustanoveného řidiče motocyklu tovární značky Honda, který při své jízdě na silnici první třídy číslo třicet devět mezi obcemi Kájov a Černá v Pošumaví na Českokrumlovsku opakovaně porušil pravidla silničního provozu.

Z videa, které natočil sám řidič motocyklu, a následně jej zveřejnil na sociálních sítích, je patrné, že během své jízdy nebezpečně předjížděl v místech, kde je to zakázané a navíc také soustavně porušoval nejvyšší povolenou rychlost. Jeho tachometr v určitých chvílích na videu zobrazuje rychlost, která se blíží až k třem stům kilometrů v hodině. Motocyklista stejně tak překračoval nejvyšší povolenou rychlost i v obci Černá v Pošumaví, kterou se místy řítil rychlostí přesahující sto dvacet kilometrů v hodině.

Svou jízdou řidič motocyklu hazardoval nejen se životem svým, ale i s životy ostatních účastníků silničního provozu.

Dopravní policisté z Českého Krumlova proto žádají případné svědky této nebezpečné jízdy, především pak řidiče, jež motocyklista při své jízdě předjížděl, aby svá svědectví, případně záznamy z palubních kamer poskytli buď přímo jim, nebo aby se obrátili na bezplatnou linku 158. Děkujeme.