Policista narazil na Novojičínsku na své motorce do stromu, nehodu nepřežil

policie-motorka

Úterý 4. září se do policejních kronik zapíše černým písmem i díky tragické smrti policisty, který při výkonu služby narazil na služební motorce do stromu. Přivolaní záchranáři už mu nedokázali pomoci.

Policie České republiky k tomu vydala tiskové prohlášení, v němž praví:

Navečer 4. září 2018 došlo na Novojičínsku k tragické havárii motocyklu, který řídil policista. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že motocyklista vyjel mimo komunikaci, načež motocykl narazil do stromu. Při havárii utrpěl službukonající policista zranění, kterým podlehl. Řidič nebyl ovlivněn alkoholem. Veškeré okolnosti události jsou prověřovány.

Situaci komentoval také Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, která u tragické nehody zasahovala, a která prostřednictvím svého tiskového mluvčího PhDr. Lukáše Humpla také vydala tiskovou zprávu:

Posádky ZZS MSK zasahovaly v úterý 4. září u tragické dopravní nehody na Novojičínsku. V půl osmé večer obdrželo krajské operační středisko zdravotnické záchranné služby prvotní informaci o havárii motocyklu na silnici poblíž obce Rybí. Na místě události záhy zastavila posádka RZP, která okolo projížděla v rámci jiného zásahu, a to i s pacientem na palubě vozidla. Na pomoc následně dorazil vyslaný tým rychlé lékařské pomoci a vrtulník LZS.

Dvaatřicetiletý motocyklista nejevil po nehodě známky života. Ihned bylo zahájeno poskytování první pomoci a neodkladná resuscitace. Záchranáři se za podpory léků a přístrojového vybavení snažili několik desítek minut obnovit činnost pacientova srdce. Veškerá snaha o záchranu však byla marná. Mnohočetná poranění, která utrpěl, byla neslučitelná se životem Zasahující lékaři byli nakonec nuceni konstatovat smrt postiženého.

Ilustrační foto: ŠJů (cs:ŠJů), CC BY-SA 3.0, (originál)