Pojištění domácnosti i povinné ručení na motorku sjednáte online

V současné době je kladen obrovský důraz na digitalizaci, a to i v natolik specifických odvětvích, jako je například pojištění. Pokud si chcete sjednat pojištění domácnosti anebo povinné ručení na motorku, nemusíte nikam chodit, protože vyřídíte všechno z pohodlí svého domova. Jak to tedy funguje?

Pojištění domácnosti online

Velice důležité je pojištění domácnosti, které se vztahuje v podstatě na veškeré vybavení. V pojištění jsou tedy zahrnuty domácí spotřebiče, cennosti, peníze, nábytek a další. Pokud si budete sjednávat pojištění domácnosti, je nezbytné stanovit si, před čím vším se chcete chránit.

V základních variantách vás pojištění ochrání proti živelným škodám (požár, výbuch, vichřice, úder blesku, krupobití a podobně). Většinou však takové pojištění nekryje škody způsobené poškozením vodovodů, za takovou položku si už musíte připlatit. Stejně tak si dávejte pozor na to, abyste při sjednávání pojištění domácnosti online měli ve smlouvě zahrnuto pojištění proti odcizení a vandalismu, případně proti záplavám a povodním.

Nastavte odpovídající pojistnou částku

Bohužel, často se stává, že klient stanoví nižší pojistnou částku, než je skutečná hodnota pojišťované domácnosti. V takovém případě se totiž jedná o podpojištění, takže v případě nehody vám pojišťovna nevyplatí takovou částku, jakou byste si představovali. Právě z daného důvodu je žádoucí, aby byla pojistná částka nastavena správně.

Pojištění sjednejte přes internet. Vyplníte základní informace o domácnosti (v případě pojištění na motorku či auto informace o motocyklu anebo vozidle). Poté uvedete své kontaktní a osobní údaje, a pak odešlete formulář ke zpracování. Prvně se vám zobrazí nabízené produkty, zpravidla seřazené podle ceny. Jakmile si vyberete konkrétní produkt, sjednáte smlouvu a můžete být v klidu, že máte pojištění.