Podmol to umí! Z Berlína přivezl vítězství + video

Libor Podmol si ze dvou závodů mistrovství světa v Berlíně přivezl první a druhou příčku. V neděli jeho bezchybnou jízdu nepřekonal ani Španěl Maikel Melero, který se z triumfu radoval v sobotu.

Podmol navázal na výkon ze sobotního večera, ve kterém předvedl dva bodyvarialy. Také v neděli na nejtěžší triky, při kterých freestyle motokrosaři provedou otočku nad letící motorkou, český závodník nejvíce sázel. „Podařilo se mi je ale dát technicky mnohem čistěji, což bylo rozhodující,“ tvrdil Podmol, který v sobotu skončil o čtyři body na druhém místě. Někteří rozhodčí ho však dali na první místo. „Má sobotní jízda byla šílenější, Melero zase předvedl čistý Flair. Kdyby se to bralo na emoce, první místo by bylo moje. Bohužel rozhodčí mají rádi čistotu triků a emoce ne. Jsou to roboti,“ usmál se Podmol, který byl však za druhé místo spokojen. V neděli měl však jiné plány…

Podmol je jediný freestyle motokrosař, který dokázal trojnásobného mistra světa v posledních dvou sezonách porazit. Společně jsou teď největšími favority. „Po skvělém víkendu v Berlíně jsem všem ukázal, že to s útokem na titul myslím vážně,“ dodal loňský vítěz prestižních X-Games. V úvodním letošním závodě ve švýcarské Basileji se však Podmol trápil. Stejně jako vloni v Rize, kde si zlomil klíční kost, provedl chybu při závěrečném triku. „Bylo hodně důležité, že jsem tuhle zbrklost před závody v Berlíně odstranil. Zaměřil jsem se na to během tréninků ve Španělsku, vše jsem také konzultoval s mým mentorem – doktorem Rulcem,“ řekl Podmol.

Další závod mistrovství světa se koná 25. března v polském Krakově.

Mistrovství světa ve freestyle motokrosu, Berlín

1 závod: 1. Maikel Melero (Šp.) 449 bodů, 2. Libor Podmol (ČR) 445, 3. Dany Torres (Šp.) 341, 4. Pat Bowden 328 (Austr.) 328, 5. Marc Pinyol (Šp.) 307, 6. Ryan Brown (Austr.) 296.

2 závod: 1. Libor Podmol (ČR) 433, 2. Dany Torres (Šp.) 418, 3. Maikel Melero (Šp.) 401, 4. Petr Pilát (ČR) 401, 5. Pat Bowden (Austr.) 370, 6. Leonardo Fini (It.) 350.

Celkové pořadí: Maikel Melero 40, 2. Libor Podmol 38, 3. Dany Torres 34, 4. Petr Pilát 32…

Finálová jízda Libora Podmola