Podmol to dokázal. Superstrašidelným saltem přeskočil rodinný dům

Podmol_3

Libor Podmol jako první český freestyle motokrosař přeskočil rodinný dům! Nad stavbou v minulém týdnu předvedl několik salt a triků. A to navzdory deštivému počasí a mokrým podmínkám. Jedná se o skok, který v Evropě doposud nikdo nezkusil.

Už od rána ve městečku kousek od Benešova pršelo, podmínky rozhodně nebyly přívětivé. „Vypadalo to, že celou akci budeme muset zrušit,“ hrozil Podmol, který se však pojistil – kvůli lepšímu odrazu si koupil koberec, který položil před odrazovou rampu. Poprvé také vyzkoušel celonafukovací dopad – prototyp dovozený z USA. A když déšť ustal, mohlo se jít na historickou sportovní událost…

„Na poslední chvíli jsme museli ještě změnit převody na motorce, abych se dokázal co nejvíce rozjet. Bratr mi ještě sjel domů pro novou zadní pneumatiku. Začátek byl pekelně stresový,“ popisoval Podmol, zlatý medailista z X-Games 2016. Proto, aby rodinný domek mohl přeskočit, se musel dostat do výšky deseti metrů. Stavba byla totiž v mírném kopci. Skok musel být dlouhý kolem 25 metrů.

Nejistot bylo hodně. První pokus se však Podmolovi vyvedl! Z nafukovacího dopadu rovnou odjel… „To mě překvapilo. Myslel jsem, že na tom provlhlém dopadu hned spadnu a s motorkou skončím v bahně,“ dodal Podmol, nejlepší český freestyle motokrosař. Po několika skocích se pak odhodlal k saltu vzad přes rodinný dům. „Byl to hodně zvláštní pocit koukat při triku na střechu. Rozhodně jsem si to užíval, když jsem zjistil, že barák přeletím a voda mě nezastavila. Pár krizových situací jsem ale měl.“

Podmol skoky bral zároveň jako generálku na červencové X-Games, olympiádu extrémních sportů v USA. Tam bude jediným českým zástupcem a cílem je obhájit medailové umístění ve skoku do výšky.