Podmol je na startu „letního“ Dakaru. V Rumunsku pojede sám více než tisíc kilometrů

Poprvé od Dakarské rallye vyjede Libor Podmol do další dálkové soutěže. Od středy do pátku se populární freestyle motokrosař vydá do Baja555 v Rumunsku, kde ho čeká 1500 kilometrů bez asistence. V konkurenci 70 závodníků se chce připravovat na další ročník Dakaru. „Je to můj osobní letní Dakar, který odjedu zcela sám. Už mám za sebou více patnáct set kilometrů přesunu autem a také technické přejímky,“ hlásil z Rumunska Podmol. Ve středu na něj čeká 250 ostrých kilometrů a vše bude zakončené sobotní etapou, která bude mít podle rumunských organizátorů 500 kilometrů.

V minulém roce se Libor Podmol zodpovědně připravoval na letošní ročník Dakaru, ve kterém však havaroval už v první etapě. Zlomil si dva obratle a nemohl pořádně dýchat. „Už jsem zcela zdravý a do toho jsem si nechal vytáhnout všechna železa z levé nohy, kterou jsem si na mnoha místech zlomil před několika lety,“ dodal Podmol, mistr světa freestyle motokrosu.

O tom, že je plně ready, svědčí jeho poslední účasti na akcích – v minulých měsících skákal salta na dakarské motorce ve Vídni, společně s dalšími vybojoval 2. místo v týmovém závodě Night of the Jumps v Mnichově. Poté následovalo pět exhibic po českých festivalech nebo moto-srazech. A nyní už je opět v sedle motorky v dálkové soutěži. Podmol na Baja555 jede v kategorii Malle Moto, tedy jezdců bez asistence.

Mohlo by vás zajímat:  Podmol v Ostravě na show v baru ukáže napínavé záběry

Vše si tady dělám sám, už jsem odjel dvacet hodin jízdy autem. Beru to jako trénink na příští Dakarskou rallye, na kterou nyní sháním partnery a od této soutěže v Rumunsku začnu s větší přípravou na dálkové motorce,“ vyhlásil Podmol. Největší výzvou na Baja555 bude sobota, kde se pojede více než 500 kilometrů. Jedná se o nejdelší etapu ze všech evropských rallye.

Po konci této soutěže odlétá Podmol s režisérem Ladisem Zemanem do Španělska natáčet reklamy pro několik firem. V létě ho ještě čeká show v Košicích, od 18. srpna exhibice na Barum Rallye Zlín s týmem Fesh Fesh a na konci měsíce pak jeho Podmolbros HOMETOWN show, která se přímo u něj doma uskuteční 26. srpna.