Podmol a sériová motorka, kterou si vyzvedl v obchodě, vezou stříbro z X-Games!

Český freestyle motokrosař potvrdil, že patří ke světové špičce ve skoku do výšky. V konkurenci slavných amerických a australských závodníků vybojoval další medaili, kterou v této disciplíně sbírá od roku 2013. Přitom to na úspěch nevypadalo. „Nevěřil jsem tomu, že to tahle dopadne. Sériová motorka značky Husqvarna neměla zprvu na hlíně skoro žádnou sílu. S mechanikem Petrem Veseckým se nám podařilo motor přenastavit. Vyšlo to skvěle,“ popisoval Podmol, mistr světa ve freestyle motokrosu z roku 2010.

Podmol soutěží Step-up na X-Games procházel bezchybně, ani jednou nemusel opravovat. To soupeři postupně vypadávali, nebo museli absolvovat druhý skok. O medaili rozhodla výška 12,5 metru. Tu překonali pouze tři jezdci. Laťku ve výšce 13 metrů překonal pouze Australan Jarryd McNeil. Američan Colby Raha a Libor Podmol na druhý pokus neuspěli. O stříbru pro českého zástupce na X-Games rozhodl fakt, že na předchozí výšce Raha musel opravovat. „Na to jsem se soustředil. Chtěl jsem hlavně neudělat chybu a shodit laťku. To může rozhodnout o barvě medaile. Jedná se o nové pravidlo,“ doplnil Podmol, který si dnešním stříbrem zajistil účast na příštích X-Games.

„Byla to velice důležitá medaile, vůbec první na X-Games pro Husqvarnu,“ prohlásil Podmol, kterého ještě dneska večer čeká druhá disciplína, a to Best Trick. Tam chce předvést světu novinku, zcela nový trik Running Surfer. Jde o variaci jeho triku Surfer Flip, při kterém se rozjíždí na rampu s nohami na sedle. Ve vzduchu poté bude švihat nohami. „Tuhle kombinaci ještě nikdo neudělal, tak to bude světová premiéra,“ konstatoval český freestyle motokrosař.

Mohlo by vás zajímat:  První ročník Moto Guzzi Eagle Ride slaví úspěch

X-Games 2018 (Step up)
výsledky

  1. Jarryd McNeil 43′
  2. Libor Podmol 41′
  3. Colby Raha 41′