PIAGGIO MP3 500 LT Business/Sport ABS: Z auta na skútr – foto + video

Nové Piaggio MP3 má také větší přední 13″ kola s novým designem ráfků, který společně s faceliftem celé přední části přinášejí dynamičtější a atraktivnější vzhled. Ten zvýrazňuje i zkrácená zadní část modernizovaná ve stylu skútru Piaggio X10. Pod novým mimořádně velkým a pohodlným sedlem je dostatek místa pro 2 integrální přilby.

Velmi snadno si poradí i s městským provozem a bezproblémově s nimi zaparkujete kdekoliv i díky elektro-hydraulickému systému zamykání přední nápravy ERL (Electric Roll Lock). Tuto funkci využijete nejen při parkování bez použití stojanu, ale i při zastavování na semaforech, kdy nemusíte sundavat nohy na zem.

O pohon MP3 se stará spolehlivý motor MASTER o zdvihovém objemu 493 ccm, který dává nejvyšší výkon 40 koní a kroutící moment 46.5 Nm. Odezva na přídání plynu je velmi dobrá a motor výrazně zatahuje už od nižších otáček. Jedná se samozřejmě o kapalinou chlazený motor s nejmodernějším elektonickým vstřikování paliva.

Díky systému zavěšení předních kol je stabilita mnohem lepší než u skútrů. Zejména na mokré vozovce nebo při překonávání městských nástrah. Jako jsou dlažební kostky, tramvajové koleje nebo poklopy kanálů. Přesné jízdě napomáhají přední pneumatiky o rozměrech 110/70 na 13″ palcových kolech. A zadní kolo o rozměrech 140/70 na 14″ palcovém kole.

Z bohatého výběru originálního příslušenství s můžete vybrat například multimediální kit, pomocí kterého se přenášejí data do vašeho smartphonu. Tento kit přenáší data o průměrné a aktuální spotřebě a rychlosti, okamžitému výkonu a točivému momentu, o náklonu skútru. Rovněž informuje a varuje při kritickém náklonu a analizuje celkový stav skútru. Na vašem telefonu si můžete zobrazit stav tlaku a opotřebení pneumatik (pouze u verze ABS / ASR). Na aplikaci Piaggio Group si můžete zobrazit mapy, naplánovat trasy nebo vyhledat místa (například čerpací stanice). V případě odcizení skútru si na vašem telefonu můžete najít aktuální pozici skútru.

Legislativní možnost přesedlat pohodlně z automobilu a zajistit si tak svižnější mobilitu při zachování dostatečného komfortu a užitné hodnoty může přilákat i řadu příznivců, které jinak vlna skútrů a jedné stopy příliš nezasáhla nebo stále odrazuje. Ano, MP3 lze řídit i s řídičským průkazem skupiny B na osobní automobil.

[table caption=“Technické údaje:“ width=“615″ colalign=“left|center“]
Motor:,jednoválec; 4T/4V
Objem:,493 ccm
Maximální výkon:,29.5 kW při 7 250 ot./min
Maximální točivý moment:,45.5 Nm při 5 250 ot./min
Palivový systém:,elektronické vstřikování paliva
Chlazení:,kapalinou
Startování:,elektrické
Přední brzda:,kotoučová; 2x; průměr 258 mm
Zadní brzda:,kotoučová; 1x; průměr 240 mm
Přední pneu:,2x 110/70 13″
Zadní pneu:,140/70 14″
Délka:,2 205 mm
Šířka:,775 mm
Rozvor:,1 550 mm
Výška sedla řidiče:,790 mm
Objem nádrže:,12 litrů
Provozní hmotnost:,276 kg
[/table]