Peugeot představuje nový 125ccm skútr Pulsion pro rok 2018

2019-Peugeot-Pulsion-cervena

V sezóně 2019 se můžeme těšit na žhavou novinku od Peugeot Motorcycles, která odstartuje novou kategorii skútrů s názvem Urban GT. Model Pulsion nabídne svěží vzhled sportovního ražení, který však nezapomíná ani na pohodlí jezdce, výkonný motor a moderní technologie.

Srdcem Pulsionu bude dosud nejvýkonnější motor od Peugeotu kubatury do 125 ccm. Jde o již známý Peugeot PowerMotion 125, kterému narostl výkon na 10,9 kW, což je hraniční hodnota, kterou můžete řídit i s řidičským oprávněným sk. B. Slušný je i kroutící moment, který hlásá hodnotu 11,9 Nm při 7000 otáčkách. Výkonu tedy bude dostatek, Pulsion nebude žádný loudal!

Jenže moderní doba si žádá nejen moderní motor, ale i futuristický jezdecký zážitek. Pulsion nezůstává pozadu ani v tomto ohledu, s jezdcem komunikuje přes plně digitální barevnou přístrojovou desku, kam si můžete promítat údaje z připojeného mobilního telefonu. To je možné díky rozhraní i-Connect, které našlo inspiraci v automobilovém i-Cockpit systému od Peugeotu. Z automobilů Peugeot si Pulsion bere také obrácený otáčkoměr známý z modelu 308, design zadních LED světel podle modelu 508 a DNA značky Peugeot odpovídá i styl přední masky. Do Pulsionu se dostal i bezkontaktní klíček s funkcí Find Me, který si z automobilů nejprve prorazil cestu do modelu Metropolis. Z toho samého modelu si Pulsion bere i výškově nastavitelný větrný štít.

Společně s velkým úložným prostorem, kam se vjede jedna integrální a jedna malá jet přilba, výkonným motorem a již zmíněným systémem i-Connect je Pulsion horkým kandidátem na nejvyspělejší 125 ccm skútr roku 2019.

Mohlo by vás zajímat:  V Aragonii König body nevybojoval

2019-Peugeot-Pulsion-seda

Systém i-Connect – něco takového nemá u skútrů obdoby

Značka Peugeot Motorcycles vyvinula na základě systému i-Cockpit známého z automobilů Peugeot svůj vlastní systém s názvem i-Connect. Ten dokáže jezdci pohodlně zprostředkovat informace nejen o skútru, ale díky propojitelnosti s mobilním telefonem pomocí speciální aplikace také příchozí upozornění a GPS navigaci. Ovládání systému je řešeno pomocí ergonomického otočného kolečka na řídítku, pomocí kterého se jezdec pohybuje v menu a dvojicí výběrových tlačítek. Takový uživatelský zážitek známe z nejmodernějších automobilů, ale rozhodně ne u skútru kubatury 125 ccm.

Moderní technologie známé ze světa automobilů najdeme i segmentu bezpečnosti. Denní svícení nabízí Peugeot Motorcycles jako vůbec první jednostopý výrobce. Dále zde najdeme kombinaci brzdných systémů ABS a SBC a z Metropolisu (od modelového roku 2017) známé automatické rozsvícení výstražných světel při prudkém zabrzdění.

Peugeot Pulsion bude dostupný na jaře 2019, a to ve dvou provedeních – Allure a RS. Provedení Allure jako součást základní výbavy nabídne plotnu pro montáž kufru, zakrytá řídítka a vysoký větrný štít s výškovým nastavením. Barevné varianty budou Red Ultimate a Shining Titanium. Provedení RS pak cílí na zákazníky hledající sportovní design. Nabídne nízký větrný štít, odkrytá řídítka a dvoubarevné provedení Midnight Blue/Snow White a Mat Black/Shining Titanium, obojí s estetickými RS doplňky. O ceně pro český trh se zatím jedná.

2019-Peugeot-Pulsion-stribrna