Pětkrát a dost? Na Dakaru po nehodě končí i Macháček.

Pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek Josef Macháček ukončil svoje působení na lerošní Rallye Dakar po nehodě v závěru čtvrté etapy. Šestého muže průběžného pořadí přepravil do nemocnice vrtulník.

Do roku 2009 se Josef Macháček stal 5-ti násobným vítězem Rallye Dakar v kategorii čtyřkolek. Je historicky nejúspěšnější čtyřkolkář v kategorii Experimental v dálkových maratónských rally a 4 vítězství získal bez penalizace. Od roku 2011 se začal věnovat závodění ve vlastně vyrobené bugině MD Rally Sport Optimus. Pro svoji údajně poslední účast na Rallye Dakar si zvolil opět čtyřkolku.

„ Pepa je po vyšetření a rentgenu v místní nemocnici. Noha by měla být nakonec v pořádku, bylo ještě podezření na zlomeninu klíční kosti, ale to se nepotvrdilo. Nakonec má tedy Pepa vykloubené rameno, které zatím nechtějí místní doktoři dávat do původního stavu. Pepa je již v zázemí bivaku a chystá se na let zpět do České republiky. Pepa všem děkuje za jejich vyjádřenou podporu. Nyní s ním ještě děláme podrobné rozhovory, které v následujících dnech zveřejníme. „ Tolik oficiální informace závodního týmu BARTH Racing.

Po Lukáši Kvapilovi je Jsef Macháček již druhým českým zástupcem, který na letošním Dakaru končí. Lukáš už jistě přemýšlí o tom, co na příštím Dakaru udělat jinak. Matadora Macháčka však s vysokou pravděpodobností na příštím Dakaru už závodit neuvidíme. Na Dakaru ale nejsou jen závodníci. Tak uvidíme za rok.