Perfektní začátek pro Courtney Duncan

Courtney Duncan a Bike It MTX Kawasaki zahájily svou obhajobu titulu na mistrovství světa FIM WMX Women’s Motocross perfektním způsobem dvojitým vítězstvím v Lokti v České republice.

Obhájkyně titulu se kvalifikovala nejrychleji a chytře si vybrala startovní bránu v určité vzdálenosti uvnitř středových bran zvýhodněnou svými hlavními soupeři; byla odměněna jasným nájezdem do první zatáčky, zatímco její soupeři se hašteřili již před zatáčkou. S jasnou stopou vpřed po převzetí ocenění holeshot už dívka Kawasaki vedla o téměř čtyři sekundy po dokončení prvního celého kola a stanovila nejrychlejší kola závodu, aniž by riskovala, pohodlně prodloužila svůj náskok každé kolo, dokud neudělala šachovnicovou vlajku jako vítěze s dvaadvacetisekundovou výhodou po dvanácti kolech oběžné dráhy hardpacku. Ve druhém závodě znovu bezpečně vyjednala vždy složitou první zatáčku, hned se podívala na vůdce a během půl kola postupovala vpřed, aby znovu získala jasnou stopu. S obtížnou tratí, která byla na některých místech extrémně hladká, byla spokojená s udržováním štíhlého, ale obhájitelného vedení po většinu závodu, než se v závěrečných kolech rozjela; navzdory jednomu momentálnímu soustředění, které ji vidělo sklouznout, aniž by se vzdala vedení, sehrála svoji nejvyšší fyzickou zdatnost a dokončila den dalším vítězstvím o devět sekund, opět nejrychlejší kolo závodu, perfektní padesátibodový zátah šampionát a desetibodový náskok v mistrovství světa FIM výrobců Kawasaki.

Courtney Duncan: „Myslím, že dnes můžeme být spokojení. Nemůžete požádat o více; dva dobré starty, dvě čisté jízdy, dvě vítězství. Trať byla technická a skvrnitá na místech a občas bylo těžké najít tok, ale jela jsem hladce a chytře. Dnes ráno po volném tréninku jsme provedli několik drobných změn nastavení, ale moje KX250 fungovala perfektně celý den. V prvním závodě jsem vytáhla chladnou díru; Jsem z toho nadšená – neudělala jsem to tolikrát ve své kariéře. Ve druhém závodě jsem měla docela dobrý start. Udělala jsem hloupou chybu pár kol od konce; to mě vyděsilo, ale rychle jsem se znovu srovnala. Děkuji Kawasaki, mému týmu a mým sponzorům za podporu; Bez nich bych to nezvládla. “

Mohlo by vás zajímat:  König pod prášky bojoval v Anglii

Amandine Verstappen, která ve francouzském šampionátu zastupuje 9MM Energy Drink BUD Racing Kawasaki a poslední tři roky v této sérii je neporažená, se také skvěle postavila na úvodní moto, aby rozhodně obhájila třetí místo na čtyři kola, než proklouzla další dívka ; Belgičanka na zbytek závodu tlačila na svoji soupeřku, aby si šachovnicovou vlajku udržela těsně na čtvrtém místě. Na začátku druhého závodu se po startu na šestém místě vzdala dvou pozic, ale v závěrečných fázích se přeskupila, aby znovu získala šestou pozici v celkovém pořadí pátého dne a v pořadí šampionátu.

Amandine Verstappen: „Během kvalifikace jsem nemohla najít ideální stopu, takže jsem byla jen osmá, ale v závodě jsem vždy lepší než na měřeném tréninku. Můj první start byl dobrý a většinu závodu jsem bojovala o třetí pozici, ale trať se od tréninku změnila a v jednom okamžiku můj pocit z jízdy nebyl tak dobrý. Pracovali jsme na nastavení druhého závodu, ale můj start nebyl tak dobrý jako první a po dvě nebo tři kola jsem nejezdia tak, jak to obvykle můžu, ale skončila jsem celkově šestá.  Pozice jsou v pořadí těsné a já mám pocit, že nyní máme šest až osm dívek, které jsou schopné dosahovat stupně vítězů. Tento týden pojedu s týmem na písčitých tratích. “