Parkování motorek: Dobrý nápad se vždycky hodí

Už jste zažili takové parkování? Tomu se „světově“ říká: „cool“. Známe to všichni a nejen v největších městech. Plná parkoviště, žádné volné místo. A postavit někde pohodlně motorku je nepředstavitelné dobrodružství. Města sice podporují výstavbu a zřizování hlídaných parkovišť. „Hlídaných“ tak, že přestat být majitelem jakéhokoliv stroje není výjimkou a vůbec to nemusí trvat dlouho. Takže když hlídané a placené, tak zaplatím, ale chci mít jistotu, že tam po návratu mašina bude.

A světe, div se. Objevil se vskutku zajímavý koncept Moto Parking. Vcelku nenáročný na zřizovací plochu a umožňující zamykat na řetěz. A co víc, k dispozici je úložný prostor pro helmu, boty, bundy a dokonce i kufry. Na výběr jsou dvě verze parkoviště: Touring (245 litrů pro úložného prostoru) a City (85 litrů pro úložného prostoru).

A bonus k tomu. Boxy mohou zobrazovat reklamy a vydělat tak nějaké peníze. Moto Parking se tím stává částečně samofinancovatelným zařízením, a proto by provozovatelé mohli držet nízké parkovací poplatky. Coooooooooooooool.

Myslíte, že se to u nás taky objeví a ujme?