Pablo Quintanilla z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing si zajistil celkové sedmé místo

Pablo Quintanilla z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing bezpečně dokončil 12. etapu Rallye Dakar 2021 a po téměř 49 hodinách závodění si zajistil celkové sedmé místo v soutěži.

Poslední etapa rallye Pablovi nevyšla. Vyrazil na druhém místě a usiloval o další dobrý výsledek, ale ztratil čas poté, co se snažil najít jeden waypoint. Bývalý mistr světa v běhu na běžkách FIM pokračoval až do konce měřeného speciálu a dojel jako 21. nejrychlejší. Ačkoli Quintanilla nezajistil výsledek, v který doufal, kladně hodnotil výkon a událost jako celek.

Povzbudivé tempo předvedl také Luciano Benavides, který smutně spadl v deváté etapě. Mladý Argentinec se držel bezpečně v první desítce celkového pořadí až do okamžiku havárie. Benavidesovi bude chvíli trvat, než si odpočine a vyléčí rameno, které si při nehodě poranil, a doufá, že se co nejdříve vrátí do sedla své Rallye FR 450.

Pablo Quintanilla: „Konečně závod skončil a jsem šťastný, že jsem dokončil další Dakar. Určitě jsme nedosáhli výsledek, v který jsme doufali, ale po celý závod jsme pracovali opravdu tvrdě jako tým a dokázali jsme identifikovat několik věcí, které můžeme zlepšit. Jsem spokojený se svojí jízdou. Skončit v top 10 je vždy dobré a sedmé místo je extrémně dobrý výsledek, jen vím, že bych měl bojovat o stupně víztězů. Teď odjedeme a budeme tvrdě pracovat a v roce 2022 se určitě vrátíme silnější. “

Pela Renet – manažer týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Rally: „Takže Dakar je na další rok u konce.“ Pablo skončil na sedmém místě, což je skvělý výsledek, ale pro něj i pro tým určitě trochu zklamán. Po loňském druhé místě víme, že je schopen bojovat o vítězství, ale letos to prostě nebylo možné. Ale tohle je Dakar a on se vrátí silnější. Pro Luciana je velká škoda, že se zranil a musel skočit, ale jeho zranění není příliš těžké. Bude vyžadovat nějakou operaci a nějaký čas mimo motorku, ale jsem si jistý, že se brzy vrátí. Během závodu rozhodně předvedl dobrou jízdu a v den, kdy havaroval, odvedl velmi dobrou práci. Na závěr velké poděkování celému týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing. Odvedli neuvěřitelnou práci a pracovali velmi tvrdě, i když se to nedařilo tak dobře.