Pablo Quintanilla na Husqarně druhý v 11. etapě

Pablo Quintanilla z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing dosáhl svého dosud nejlepšího výsledku na Rallye Dakar 2021 vynikajícím druhým místem v 11 etapě. Quintanilla přivedl svoji FR 450 Rally do cíle jako finalista, méně než tři minuty za vítězem etapy.

Předposlední den na Dakaru, který v průběhu celé etapy prováděl jezdce různorodým terénem, ​​splnil svoji pověst jednoho z nejtěžších. Technicky náročná navigace a obrovská oblast měkkých dun, pokrývající téměř 100 km, byly vrcholem etapy, která vedla na jih od AlUla do Yanbu.

Pablo Quintanilla se v posledních několika kilometrech snažil najít svůj rytmus, dostal se do formy a startujíce z 15. místa získal v cíli druhou příčku. Pablo předjel značný počet konkurentů a byl na třetím kontrolním stanovišti hned za vedoucím jezdcem. Hvězda Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing, která ztratila několik minut na vítěze etapy nad dunami, klesla na druhé místo. Jeho vynikající jízda v náročné etapě vyústila v to, že se Quintanilla posunul o jedno místo výše v prozatímním pořadí rallye na sedmé místo.

Pablo Quintanilla: „Dnes to pro mě byla skvělá etapa.“ Přes noc jsme udělali několik změn na motorce a dnes se opravdu dařilo a já jsem byl natolik v pohodě, že jsem mohl zabrat. Ráno bylo opravdu prašno, protože jsem startoval docela pozadu a bylo těžké dojet některé jezdce. Ale po první neutralizaci jsem začal hledat svůj rytmus, byl jsem spokojený s navigací a mohl jsem se začít trochu vymýšlet. Terén byl složitý se smíšeným terénem, ​​někde skalní úseky, místy duny, ale bylo to docela únavné. Došla mi voda a ke konci jsem začal mít trochu závratě a udělal jsem s navigací malou chybu. Celkově se mi etapa opravdu líbila. Je hezké, že mohu jezdit v tempu, o kterém vím, že jsem ho schopen.“