Pablo Quintanilla bezpečně v cíli 10. etapy

Pablo Quintanilla z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing úspěšně dokončil 10. etapu Rallye Dakar 2021. V dalším náročném dni, který vyzval konkurenty velmi rychlým terénem a složitou navigací, přinesl Quintanilla svou FR 450 Rally domů na 15. místě a nyní je na osmé pozici v celkovém prozatímním pořadí. V situaci, kdy to pro Quintanillu bylo bez komplikací, Chilský brzy ráno opustil bivak a zamířil k AlUle. Po něco málo přes tři a půl hodiny závodění s časem dokončil technicky náročný speciál na 15. místě.

I přes mimořádně náročné etapy se Pablo neustále umisťuje na místě a pohodlně sedí v první desítce prozatímního pořadí. Čtvrteční 11. etapa, která kombinovala nejdelší měřený speciál akce s extrémně obtížnou navigací přes obrovskou oblast dun, vypadá jako jedna z nejnáročnějších rallye. Quintanilla doufá, že se jeho znalosti a zkušenosti dostanou do popředí a pomohou mu zajistit špičkový výsledek při zavírání jezdců před ním v obecném pořadí.

Pablo Quintanilla: „Je hotová další etapa a jsem rád, že jsem dojel do cíle.“ Stále se snažím najít dobrý rytmus na různých typech terénu, ale snažím se ze všech sil a jsem spokojen se svým celkovým výsledkem. Nyní nám zbývají dva dny a zítra to vypadá, že to bude velmi dlouhá, náročná etapa. Dnes večer si trochu odpočinu a zítra vyrazím a doufám, že si zajedu dobře, abych dosáhl silného výsledku. “

11. den Rallye Dakar, předposlední akce, obsahuje nejdelší měřený speciál závodu. Na 511 km speciál vyzve všechny závodníky s různorodým terénem včetně 100 km úseku dun uprostřed etapy, která vede z AlUly do Yanbu.

Foto: Husqvarna Motorcycles GmbH- Zdroj:Husqvarna Motorcycles GmbH