Pablo Quintanilla 10. nejrychlejší jezdec etapy. Luciano Benavides havaroval

Pablo Quintanilla z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing úspěšně dokončil devátou etapu Rallye Dakar 2021 jako 10. nejrychlejší jezdec. V den, který mnozí komentovali jako dosud nejtěžší z letošní události, havaroval Luciano Benavides po kilometru 242 a bohužel nebyl schopen v závodě pokračovat.

Počínaje břehem v blízkosti bivakovacího města Neom, 579 km dlouhá etapa vedla první jezdce na sever, podél pláže, a poté se vydali do vnitrozemí do písečných údolí. Stejně jako složitá navigace, kterou jsme letos viděli většinu dní, testoval dlouhý 465 km měřený speciál také jezdce rychlými, kamenitými sjezdovkami a koryty řek.

Pablo Quintanilla dobře odstartoval do dnešní etapy, což usnadnilo navigaci v počátečních částech speciálu. Na své FR 450 Rally na šestém kontrolním bodě posunul na šesté místo. Několik kilometrů po kontrolním stanovišti sedm narazil Quintanilla na kolegu Benavidese, který havaroval ve zvlášť skalnatém úseku. Bylo těžké udržet si slušný rytmus a zachovat bezpečnou jízdu až do cíle.

Během první poloviny dne podal vynikající výkon Luciano Benavides, který se vyšplhal na třetí místo a vypadal, že předvede svůj dosud nejlepší výsledek rallye. Mladý Argentinec, který byl chycen jedním z mnoha kamenů, těžce spadl a vykloubil si rameno. Luciano nemohl pokračovat a byl převezen do nedaleké nemocnice k dalším kontrolám. Bohužel na letošní rallye pokračovat.

Pablo Quintanilla: „Byla to rozhodně nejtěžší etapa rallye.“ Ráno jsem viděl Tobyho ležet na zemi, ale vrtulník už byl s ním, a tak jsem pokračoval, i když to bylo těžké. Po doplnění paliva jsem se začal cítit lépe a dokázal jsem trochu zvýšit tempo, ale pak jsem našel Luciana na zemi a zastavil jsem se u něj. Bylo těžké ho vidět, protože měl velké bolesti, ale naštěstí nebyl příliš těžce zraněn. Zůstal jsem s ním, dokud nepřiletěl vrtulník. Odtamtud  jsem chtěl jen bezpečně dojet a dokončit den. Je mi opravdu líto Tobyho a Luciana a přeji jim vše dobré.“

Zdroj a foto: Husqvarna Motorcycles GmbH