Pabiška se posunul na 4. místo, Lhotského odsunou penalizace

Po maratonské etapě přišla na řadu smyčka v okoli Neomu se 465 meřenými kilometry. David Pabiška jí dojel na 36. místě a v celkovém pořadí si polepšil na 32. příčku. V pořadí Original by Motul dojel David etapu na 4. místě a posunul se i na 4. místo celkového pořadí.

David Pabiška:Pořadatel nás chce asi ještě vyselektovat a dneska se mu to povedlo. 450 kilometrů převážně po kamenech několik kluků vyřadilo. Ale já se naštěstí držím, i když to dneska bylo hodně i o navigaci. Ze začátku jsme ve skupince zabloudili, což mě mrzí, protože jsem nedal na svůj instinkt a nechal jsem se strhnout davem. Takže jsem hodně ztratil a pak se musel prokousávat dopředu. Bylo to dlouhé, ale jsem fyzicky v pořádku, motorku jsem dovezl celou, takže zítra jedeme dál.“

 Rudolf Lhotský dnes zajel 51. čas což znamenalo 11. příčku v Original by Motul. V celkovém pořadí poskočil na 44. místo a je stále na 9. pozici v Original by Motul. Tyto výsledky ale může změnit penalizace, která Rudu čeká.

Rudolf Lhotský:Bohužel je to tak. Nepodařilo se mi chytit jeden waypoint, takže očekávám penalizaci a sestup pořadím, ale zatím nevím kolik. Waypoint byl někde na skále, sjel jsem z ní a už se nešlo vrátit zpět, tak jsem ho tam nechal. Dakar je mistrovství světa v navigaci a chyby se dělají. A dneska to bylo navigačně hodně těžké.“

Zuby naštěstí nebolí, antibiotika zabrala, ale také to není ideální. Člověk je furt pod prášky a tělu to dává hodně zabrat. Ale jedeme dál, už zbývají jen 3 etapy a to se musíme kousnout, sebrat poslední zbytky sil a do toho cíle to klidně dotlačit.

Foto: MMPHOTO - Zdroj: Jantar Team