Ondřej Ježek na 24hodinovku v Le Mans trénuje na horském kole

Český motocyklový závodník Ondřej Ježek opět posílí Team Bolliger Switzerland na legendární čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Pro trénink kondice před oblíbeným vytrvalostním závodem zvolil poněkud netradiční formu, účast v Českém poháru horských kol.

Trať Českého poháru cross country horských kol v Brně hostila zajímavého bikera. Ondřej Ježek v dresu Superior Velsbike Teamu si tu užíval prudké sjezdy strmými kamenitými úvozy jen pár dní před svým startem v legendárním motocyklovém závodě 24 hodin Le Mans. „Pro mě je horské kolo ideální domácí příprava na motorku. Potrénoval jsem fyzičku i techniku, načerpal zážitky. Z tratě jsem měl docela respekt, protože její náročnost je rok od roku vyšší. Hodně jsem na místě trénoval už celý týden před závodem,“ říká Ježek, který v Brně neměl ambice výrazněji zasáhnout do výsledků cyklistického klání. „Chtěl jsem odvést své maximum a to se povedlo. Svůj nejlepší čas na kolo v Bike Aréně Anthropos jsem si v závodě vylepšil a porazil i několik profíků,“ dodává závodník spokojeně.

Mohlo by vás zajímat:  Carrasco a Lascorz spojili síly

Ondra Ježek už se nemůže dočkat až se po pauze způsobené koronavirem znova posadí za řídítka závodní motorky. I fanoušci motorismu už napjatě čekají na 12. června, kdy v Le Mans ve 12 hodin konečně odstartuje populární 24hodinový závod vytrvalostního mistrovství světa motocyklů FIM EWC 2021. A je skvělé, že česká jména budou mít ve startovní listině silné zastoupení. Fandové se tak mohou těšit nejen na výkony Ondřeje Ježka, ale také Karla Haniky a Michala Filly.

Ačkoliv Ježek je v rámci letošní sezóny šampionátu kmenovým jezdcem týmu ERC Endurance Ducati, během 24 Heures Motos Le Mans nahradí zraněného kolegu a bude protentokrát hájit barvy konkurenční stáje Team Bolliger Switzerland. Přesedlá tak z motocyklu Ducati na značku Kawasaki. Nebude to ale poprvé. S týmem Bolliger Switzerland už Ježek absolvoval závěrečný závod sezóny 2020 v Estorilu. Český jezdec už ví, do čeho jde, a očekává, že si sáhne na dno svých sil. „Moc se těším. Na vytrvalostních závodech mě baví, že roli hraje i taktika a jejich průběh může ovlivňovat spousta okolností. Nikdy není předem jasné, jaké bude pořadí v cíli. Bojujeme až do úplného konce,“ říká Ondra Ježek a doplňuje: „Samozřejmě, čtyřiadvacetihodinovky patří mezi nejnáročnější závody. Fyzicky je to masakr, ve třech se střídáme po zhruba 50minutových stintech, nejpernější bývají jízdy druhý den nad ránem a samotný závěr. Naštěstí se mi daří během noci alespoň na pár hodin usnout a nabrat síly.“ 

Mohlo by vás zajímat:  První kroky KRT v testování 2021

Bohužel, už druhým rokem kvůli koronavirovým opatřením nebudou mít diváci přímo na okruh Circuit Bugatti přístup. Většinu závodu však mohou fandové sledovat živě na Eurosportu 2.

Foto: Mateusz Jagielski motorsport photographer, Jaroslav Svoboda JSfoto - Zdroj: Ondřej Ježek (tisková zpráva)