Obrazem: letošní Motosalon Brno 2014 měl návštěvníky na co nalákat

Ve čtvrtek ráno naše redakce vyrazila na tiskový den Motosalonu v Brně. Zhruba kolem 9:30 jsme byli na parkovišti a blížili jsme se ke vstupu do pavilonu.

Tradičně po pravé straně, hned u vchodu měla stánek Honda. Zde bylo možno shlédnout některé nové modely jako např. CB 650F nebo CBR 650F. K vidění bylo i mnoho cestovních motocyklů a v neposlední řadě Fireblade, s nímž jezdil loni John Mc.Guiness v závodu Tourist Trophy.

Naproti Hondě mělo nemenší zastoupení BMW. Zde byly samozřejmě k vidění klasiky jako R 1200 GS a cestovní motorky z řady „K„, ale mne osobně nejvíce uchvátil nový model vycházející z modelu S1000RR, naháč S 1000R. Musím uznat, že tento motocykl se BMW opravdu povedl a je zde krásně vidět, jak se za poslední rok posunul vývoj naháčů hodně dopředu. Nesměl chybět ani výroční model Nine-T, který jsme si představili v článku.

U stánku Kawasaki byla nejzajímavější novinkou Z1000, která s novou přední maskou vypadá ještě agresivněji než předchozí verze. Yamaha dovezla repliku modelu, se kterým loni jezdil Jorge Lorenzo, a na kterém zapózovala i Eva Decastelo. Nesměl chybět ani nový model Yamahy MT-07.

Na brněnském Motosalonu byla také vystavena nejen Abrahamova Yamaha z MotoGP 2013, ale i (v té chvíli ještě zakrytá) nová Honda pro nadcházející sezónu. Ke slavnostnímu odkrytí došlo po 13-té hodině, čímž byl zároveň celý Motosalon oficiálně zahájen. Při zahájení nesměly chybět nejen celebrity jako Dalibor Gondík nebo Pavel Liška, ale i např. testovací jezdec Pepa Sršeň.

U KTM se nejvíce lidí zastavovalo u modelu 1290 Superduke R. Nechyběli zde však ani „maloobjemoví“ Dukeové nebo model 1190 Adventure R. Jawa představila svůj retro model 350, o kterém jsem se s zástupcem značky chvíli bavil a diskutovali jsme na téma digitálního displeje namísto klasického ručičkového retra. Nechyběly ani značky jako je Harley Davidson, Aprilia nebo Triumph.

V neposlední řadě zde měli zastoupení obchody s příslušenstvím a vybavením pro motorkáře jako je RP Tuning, Motopoint, Motozem, MBW, 4SR, Rutan performance, motoškola Míry Lisého a mnoho dalšího.

-JK-