Obrazem: 1930 Art Deco Henderson Franka Westfalla

V roce 2010 byla ve Spojených státech na akci Rhinebeck Grand National představena motorka, která nepochybně přitahuje pozornost, přestože byla zkonstruována už v roce 1936. Jedná se o motocykl původně postavený konstruktérem O. Ray Courtneym na bázi modelu Streamline KJ firmy Henderson z roku 1930. Široce rozevláté křivky jsou dílem designéra Harley Earla.

Henderson byl před nástupem hospodářské krize v roce 1931 Chicagskou součástí tzv. velké americké trojky (vedle Harley-Davidson a Indianu).

Tento motocykl patří Franku Westfallovi ze Syracuse. Motocykl je poháněn řadovým čtyřválcem a s vysokou pravděpodobností se bude jednat o zakázkovou výrobu. Frank zcela určitě strávil při renovaci a obnově neuvěřitelné množství času, ale motocykl pečlivě kompletně přestavěl a dostal do aktuálního nádherného stavu. Však se s ním taky pyšně projížděl na výstavišti a kolem něj celý víkend.

[nggallery id=10]

Asi by si takový stroj málokdo pořídil na běžné denní ježdění, ale taky by asi málokdo nechtěl tento fantastický kus historie vlastnit. I jako muzejní exponát by nikoho nemohl nechat v klidu a jsem přesvědčený, že by dostával možnost se projet a dokázat, co je v něm.

A víte jak vypadá předloha Henderson KJ z roku 1930 ? Nádherný kousek ! A proto si ho dovolím přidat jako poslední fotku.

Henderson-1930

-VS-