Nürburgring umí vytrestat, video ukazuje sestřih nehod motorkářů

Jízda na závodním okruhu je parádním relaxem, kdy člověk na chvíli vypne od běžného světa. Často totiž nedokáže myslet už na nic jiného, než na to, kdy začít brzdit a pak naopak kdy začít přidávat či jakou zvolit stopu. Jenže ne vždy se to povede tak, jak by člověk chtěl anebo jak by si představoval. Důkazem je i přiložené video.

To ukazuje sestřih nehod motorkářů při tzv. turistických jízdách na epickém okruhu Nürburgring z let 2015 až 2017. Některé vypadají na přemotivovanost, jiné na neznalost tratě a jiné prostě ne jinou řidičskou chybu. Zdá se, že mezi nimi naštěstí nebyla žádná nehoda s fatálními následky na životě nebo na zdraví, ovšem některé motorky utrpěly poměrně výrazná zranění.

Severní smyčka německého okruhu Nürburgring, na níž se pořádají turistické jízdy, z nichž je většina podobných videí, měří přes 20 kilometrů, je na ní 73 zatáček (33 levých a 40 pravých). Zapamatovat si tak trať není na poprvé úplně jednoduché a i z toho spousta nehod – právě i v přiloženém videu – vzniká.

https://youtu.be/SXVjEWa6C4U