Novodobé elektrické „prase“ už si můžete koupit, na prodej je první vyrobený kus

Již po dokončení homologace bylo jasné, že Čezeta 506 se stala prvním sériově vyráběným elektromobilem v České Republice, který je způsobilý pro provoz na silnici. Pokud by vám ani to nestačilo, můžete vlastnit skútr s výrobním číslem 1, který v lednu opustil brány prostějovské továrny Čezeta.

První vyrobená Čezeta je model 506/02, tedy silnější varianta s maximální rychlostí 123 km/hod a 6kWh baterií s reálným dojezdem 150 km . Čezeta je tak aktuálně nejrychlejším elektrickým skútrem s homologací na světě! První vyrobená Čezeta má i speciální tmavě modrou metalickou barvu a bílé sedlo.

Důležitá je ale především plaketa s výrobním číslem 1 , díky ní může nový majitel vlastnit kus historie. Jak často se vám naskytne možnost pořídit si vůbec první vyrobený stroj? K tomu ještě navíc vůbec první sériový elektromobil vyrobený v České Republice.

Model Čezeta 506 přichází po šedesáti letech od výroby prvního modelu 501, který se stal především díky svému designu legendou československých silnic . Moderní skútr 506 zachovává původní proporce legendárního stroje, ale díky inovativnímu přístupu nabízí řadu moderních řešení jako je elektrický pohon, intuitivní využití rekuperace a mnoho dalšího.

Unikátní Čezeta 506 s výrobním číslem #1 je k vidění v klubu Čezeta v Mirošovicích u Prahy (U Zvoničky 10), kde kromě ní můžete obdivovat i sbírku historických skútrů.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“361″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]