Novinky Harley-Davidson v modelovém roce 2016: vyšší výkon, temnější styl, nové modely Dark Custom

Dva nové modely Dark Custom, nejvýkonnější cruiserová řada v historii společnosti a široká škála doplňků a vylepšení v oblasti výkonu i stylu, napříč celou modelovou řadou Harley-Davidson – takový bude u americké ikonické značky rok 2016.

Motocykly Harley-Davidson pro modelový rok 2016 – klíčové prvky

  • Nový Iron 883™ a Forty-Eight® potvrzují vedoucí postavení společnosti Harley-Davidson v oblasti customů. Modelům nechybí rebelská povaha vycházející z jejich minulosti, navíc doplněná o moderní design a odpružení, které odlehčí duši Harley-Davidson.
  • Nové S sérii cruiserů z limitované edice nechybí výkon ani pořádná dávka stylu. Fat Boy® S a Softail Slim® S kombinují jedinečný lak s legendárním motorem Screamin’ Eagle Twin Cam 110, takže právě styl a výkon jsou pro ně samozřejmostí.
  • Dříve dostupné pouze u touringových modelů Harley-Davidson, dnes však díky motoru High Output Twin Cam 103™ získají vyšší výkon všechny modely Softail®, což z nich dělá nejvýkonnější cruiserovou řadu v historii Harley-Davidson.
  • Touringová revoluce, kterou započal Projekt RUSHMORE se vrací v podobě motocyklu Road Glide® Ultra.

„Rok 2016 bude u Harley-Davidson dalším rokem, který se zapíše do historie,” říká Mark-Hans Richer, Senior viceprezident a marketingový manažer H-D. „Představujeme nejvýkonnější kolekci cruiserů v naší historii, včetně zcela nových modelů série S. Laťku motocyklů Dark Custom zvedáme opět výše, a to s novými modely Iron 883 a Forty-Eight. Oba jsou tím nejryzejším vyjádřením designu, který jsme nastartovali v roce 2008. Rozšiřujeme naši vedoucí pozici v oblasti touringu a vracíme zpět model Road Glide Ultra a pozměněný, velmi populární, model Heritage Softail Classic,“ dodává Richer.

H-D Fat-boy_1

Duše Dark Custom

Nový Iron 883 je záměrně syrový a drsný, s moderním designem, inspirovaným garážovými bobbery, ať už ze současné či dávné minulosti. Zcela nové přední, nastavitelné odpružení, lehčí kola a upravené sedlo zvyšují pohodlí a jsou zárukou lepší kontroly stroje při jízdě.

Nový Forty-Eight získal svůj hrozivý vzhled díky široké přední pneumatice, novým kolům a masivní přední vidlici o šířce 49mm. Dalšími plusy jsou rozhodně vylepšené zadní odpružení a poloha jezdce. Retro styl a perfektní poměr černé barvy a chromu má neskutečný vizuální dopad.

Jezdci rovněž ocení hbitý a obratný Harley-Davidson Street® 750 zvláště při jízdě po přeplněných ulicích velkoměsta, kde jim nebude chybět potřebná jízdní jistota. Tu si model získal díky novému přednímu a zadnímu brzdovému systému.

H-D Forty-Eight_1

Nejvýkonnější cruiserová řada v historii

Zadní pneumatiky nejvýkonnějších cruiserů Harley-Davidson budou prosit o milost! Díky motoru Screamin’ Eagle Twin Cam 110, jsou nové cruisery Fat Boy S a Softail Slim S stejně výkonné, jako v minulosti byly pouze modely Custom Vehicle Operations (CVO). Oba z limitované edice, plné temného stylu a ještě hrozivějšího vzhledu, který jen doplňuje jejich maskulinní postoj. Softail Slim S je dostupný v novém provedení Olive Gold Denim v army stylu, který vzdává hold poválečnému období a garážovým bobberům té doby. Harley-Davidson také dává jezdcům příležitost si plně užít výkonu projektu RUSHMORE. Vybavil totiž Softail modely roku 2016 motorem High Output Twin Cam 103.

H-D Softail Slim_3

Tempomat Softail

Novinky modelového roku 2016 v oblasti cruiserů skutečně stojí za to! Vůbec poprvé jsou všechny modely Harley-Davidson Softail vybaveny elektronickým tempomatem. Elektronické ovládaní tempomatu Harley-Davidson, které umožňuje elektronické ovládání škrtící klapky, je součástí standardní výbavy modelu Heritage Softail® Classic, Softail® Deluxe, Fat Boy S a Softail Slim S a ve formě volitelného příslušenství je k dispozici pro všechny ostatní Softail modely roku 2016.

H-D Softail Deluxe_1

Nové odpružení Sportster

Modely Sportster® pro rok 2016 ovládnou každou silnici, a to díky zcela novému přednímu a zadnímu odpružení a vylepšenému sedlu, které rozhodně přispěje k většímu pohodlí a celkové kontrole stroje. Nová sedla jsou vyrobena z prémiových materiálů a mají lepší tvar zajišťující větší komfort. Nově navržené Sportster odpružení kombinuje emulzní tlumiče a nové přední cartridge vidlice. Nitrogenové tlumiče velmi dobře odolávají odvětrávání oleje a jsou vybaveny vnitřními ventily, písty o velikosti 36 mm a vysoce kvalitním olejem pro ještě lepší podporu při kompresi odpružení, rychlou reakci při nájezdu na malé hrboly nebo zajištění co nejlepšího kontaktu s nerovným povrchem. Progresivní pružina zadního tlumiče je nastavitelná pomocí klíče uloženého pod sedlem. Široké vidlice s kalibrovanými písty a progresivní pružiny pro konzistentní pocit během komprese a dekomprese odpružení. Progresivní pružina zadních tlumičů a lepší ochrana proti odvětrávání oleje je zárukou maximální odolnosti vidlice a ochrany kol při prudkém brždění.

Road Glide® Ultra

Po dvou letech, kdy nebyl v nabídce touringové řady Harley-Davidson, opět sklízí zasloužené ovoce! Road Glide Ultra je ještě stylovější, vyznačuje se neskutečnou aerodynamikou a ergonomií pro jezdce i spolujezdce. Rozhodně nelze popřít inspiraci čerpající z Projektu RUSHMORE – jedinečného, zákazníky vedeného projektu, zaměřeného na rozvoj produktů. Poháněna neutuchajícím výkonem motoru Twin-Cooled™ High Output Twin Cam 103™, nová Road Glide Ultra překoná i ta nejnáročnější očekávání, která by kdo na touringy měl.

H-D Road Glide Ultra_1

Heritage Softail® Classic

Kombinace nostalgického stylu s moderním výkonem! Model Heritage Softail Classic vás rozhodně v roce 2016 zaujme novým vzhledem, motorem High Output Twin Cam 103, elektronickým tempomatem ve standardní výbavě a vylepšeným uchycením postranních brašen.

Nové motocykly a příslušenství Harley-Davidson® roku 2016 přicházejí do autorizovaných dealerství H-D právě teď.

H-D Heritage Softail Classic_5