Novinka roku 2018 Harley-Davidson Sport Glide

MY18.5 Campaign Imagery

Nový Harley-Davidson® Sport Glide™, vybavený snímatelnou kapotáží a bočními kufry, se perfektně hodí na dlouhé cesty, výlety i každodenní dojíždění. Všestranně zaměřený model Sport Glide se elegantně protáhne městem, ale přitom je připravený i na dlouhé víkendové výlety. Odlehčený podvozek Softail se zvýšenou pevností zaručuje modelu Sport Glide skvělou obratnost a jízdní vlastnosti. Pohonná jednotka V-Twin Milwaukee-Eight 107, pevně ukotvená v rámu, posílá na zadní kolo masivní přívaly síly a nabízí skvělé zrychlení.

Kapotáž modelu Sport Glide je tvarovaná tak, aby odkláněla vítr od hrudníku jezdce a nechávala hlavu v ničím nerušeném proudu vzduchu. Kapotáž je připevněná k trubkám přední vidlice pomocí snadno odepínatelných svorek, které umožňují rychlé a jednoduché nasazení a sejmutí. Jezdci, kteří vyžadují ještě lepší ochranu před větrem, mohou vyměnit standardní 1,5palcový štít za vyšší 5,5palcový zatmavený štít Light Smoke Windshield, který je v nabídce originálního příslušenství Harley-Davidson. Pevné (a uzamykatelné) boční kufry mají elegantní protažený design. Snadno se do nich nakládají a vykládají zavazadla a lze je otevřít jednou rukou i ze sedla stroje. Jejich plynulé otevírání podporují tlumicí prvky. Boční kufry lze také během pár sekund sejmout díky vnitřnímu upínacímu mechanismu. Celková kapacita obou bočních kufrů je 25,5 litrů.

Nové pevné (a uzamykatelné) boční kufry mají elegantní protažený design. Snadno se do nich nakládají a vykládají zavazadla a lze je otevřít jednou rukou i ze sedla stroje. Jejich plynulé otevírání podporují tlumicí prvky. Boční kufry lze také během pár sekund sejmout díky vnitřnímu upínacímu mechanismu. Celková kapacita obou bočních kufrů je 25,5 litrů. Široké sedlo a dopředu vysunuté nožní ovládací prvky přispívají k optimálnímu posezu, který bude vyhovovat jezdcům všech typů postavy. Výška sedla je 652,7 mm nad zemí. LED světlomet Daymaker využívá kruh LED osvětlovacích prvků a ladí s jasným LED zadním světlem (a zadními LED směrovkami). Do standardní výbavy patří nabíjecí port USB, bezklíčové zapalování a bezpečnostní systém Harley-Davidson Smart Security System. Nová 43mm obrácená vidlice zpevnila vedení předního kola a využívá jednoduchý kazetový systém odpružení, který podporuje přesné ovládání, stabilitu a jistotu při brzdění – kterou ještě zesiluje standardně osazený systém ABS. Model Sport Glide má nová litá kola Mantis, 18palcové vepředu a 16palcové vzadu, obutá do pneumatik Michelin Scorcher 31.

Mohlo by vás zajímat:  30. sraz EUROPEAN HARLEY OWNERS GROUP® se bude konat v Itálii od 6 - 9. června 2024

Sport Glide™ také používá nový systém zadního odpružení typu monoshock používaný řadou Softail s hydraulickým nastavením předpětí zadního odpružení, které se ovládá pomocí vysunutého otočného regulátoru pod pravým bočním krytem. Temně černý motor Milwaukee-Eight 107 posouvá výkon a moderní vlastnosti cruiserů Harley-Davidson na novou úroveň, což platí i pro nový model Sport Glide. Systém s dvojitou vyvažovací hřídelí je vyladěn tak, aby eliminoval primární vibrace při volnoběžných otáčkách a současně k jezdci nechával proniknout dostatečně intenzivní projevy motoru ve vyšších rychlostech. Cílené olejové chlazení nejexponovanějších oblastí hlav válců ještě více zvyšuje pohodlí jezdce a spolujezdce. Výfukový systém 2-1 se zkosenými svody a černou koncovkou výfuku přispívají ke sportovnímu výrazu a umožňují větší náklony v zatáčkách. Díky elektronickému ovládání škrticí klapky plynu je součástí standardní výbavy také tempomat.

MY18.5 Campaign Imagery. INTERNATIONAL ONLY

Jezdci, kteří zatouží po ještě intenzivnějším výkonu motoru Milwaukee-Eight motocyklu Sport Glide, se mohou inspirovat v katalogu originálních dílů a příslušenství Harley-Davidson a vyhledat si kity Screamin’ Eagle Performance, od koncovky výfuku Street Cannon a sad zvětšeného sání v rámci vylepšení Stage I, až po vylepšení na úrovni Stage IV zahrnujícího navýšení zdvihového objemu na 114 palců.

.