Novinka 2014: Honda CBR 1000RR SP – foto + video

Na výstavě EICMA v Miláně byla možnost shlédnout i novinky od japonské Hondy. Představeny byly mimo jiné nové modely CTX 1300, VFR 800F, CTX 700, CBR 650F, CB 650, CBR 300R a změn se dočkali i již prodávané modely. Nejzajímavější novinkou od tohoto výrobce je zajisté Honda CBR 1000RR SP. Jejich vrcholný sportovní model přetvořili do limitované edice pod označení „SP“.

Tento limitovaný model se pyšní podvozkem od firmy Öhlins. 43mm plně nastavitelná přední vidlice je doplněna o Öhlins TTX. Toto bylo přetvořeno podle specifikací, které si Honda zadala. Změn se dočkal i motor. Tento model má lepší písty a pro lepší přívod vzduchu byla změněna hlava válců. To vše má za následek zvýšení výkonu a kroutícího momentu.

Zásadní změny se dočkal i brzdový systém, kde se nyní nachází čtyřpístkové radiální brzdy od firmy Brembo a dva 320mm kotouče. Standardně bude model dodáván s obutím Pirelli Diablo Supercorsa SC.

Motocykl bude dodáván v klasické Hondí trikolóře a o ceně se prozatím jen spekulovalo. Dle dostupných informací by se mělo jednat o cenovku kolem 17 000 dollarů.

Níže se můžete podívat na promo video této krásky a malou galerii.

-JK-