Nová Yamaha YZF-R3 je dokonalý lehký supersport s radikálním stylem

2019- Yamaha-YZF-R3- (24)

V roce 2018 slaví své 20. narozeniny legendární Yamaha YZF-R1, stroj, který změnil motocyklový svět. Svým přímočarým pojetím přinesla R1 silničním jezdcům závodní výkon motoru a novou dimenzi ovladatelnosti a odstartovala novou éru v designu supersportovních motocyklů.

Supersporty Yamaha řady R dnes zahrnují čtyři špičkové modely, které vyznávají stejnou nekompromisní filozofii, jaká přinesla modelu YZF-R1 tak dlouhodobý úspěch.

Pro rok 2019 společnost Yamaha představila nový model YZF-R3, který spojuje radikální styl YZR-M1 s řadou nových vysokovýkonných technologií a vybroušenou ergonomií. Společně s nedávnou představenou novou YZF-R125 – a také nejnovějšími YZF-R6, YZF-R1 a YZF-R1M – tak modely R představují nejucelenější řadu špičkových supersportovních motocyklů.

Řada R vyzývá k závodění

Společnost Yamaha má za sebou bohatou historii konstrukce supersportovních motocyklů s dokonalým výkonem pro jízdu na silnici i závodních okruzích. Od uživatelsky přívětivé YZF-R3 až po závodní YZF-R1M nabízejí modely Yamaha řady R jezdcům všech úrovní a zkušeností vzrušující zážitky světa supersportů.

Nová YZF-R3 2019

Lehká a pro jezdce vstřícná Yamaha YZF-R3 2019 se supersportovním designem řady R a výkonným dvouválcovým motorem o objemu 321 ccm je ideální volbou nejen do městského provozu, ale i pro zábavu na klikatých silnicích nebo jízdu na závodních okruzích. S rozumnou výškou sedla a ergonomickou jízdní polohou je nová YZF-R3 ideálním modelem pro začátečníky, ale rovněž pro zkušené sportovní jezdce, kteří dávají přednost kompaktním a hbitým strojům.

Proslulý motor a podvozek

Srdcem YZF-R3 je spolehlivý kapalinou chlazený čtyřventilový řadový dvouválec se dvěma vačkovými hřídeli v hlavě válců (DOHC) a vstřikováním paliva. Konstrukce s vyosenými celohliníkovými válci s úpravou DiASil, nejnovější technologie spalování a lehké kované písty z hliníkové slitiny zajišťují hladký chod a ochotné vytáčení do vysokých otáček se snadným dávkováním výkonu.

Jednoduchá, lehká konstrukce rámu z vysokopevnostních ocelových trubek využívá jako nosný prvek klikovou skříň motoru pro dokonalé vyvážení tuhosti a hmotnosti. Dlouhá asymetrická kyvná vidlice zajišťuje účinný přenos výkonu motoru na zadní kolo a poskytuje dokonalou stabilitu při jízdě v přímém směru, zatímco zadní systém odpružení Monocross s nastavitelným předpětím pružiny a tlumičem KYB zajišťuje stabilní tlumení a přispívá k centralizaci hmotnosti.

Společně se zcela novou přední vidlicí upside down, novými brýlemi vidlice, 10paprskovými litými hliníkovými koly, 298mm předním brzdovým kotoučem s plovoucím dvoupístkovým třmenem, úhlem rejdu 32 stupňů, výškou sedla 780 mm a rozložením hmotnosti přibližně 50/50 nabízí podvozek YZF-R3 agilní a přesné řízení.

Zcela nová vidlice upside down a hliníkové brýle supersportovního stylu R

Pro dosažení správného poměru komfortu a sportovních jízdních vlastností na silnici i na závodním okruhu je YZF-R3 2019 vybavena zcela novou 37mm USD vidlicí KYB. Vidlice s obrácenou konstrukcí má větší plochu povrchu mezi vnitřními a vnějšími trubkami než běžné vidlice, a také výrazně vyšší tuhost. Vidlice USD tak nabízí sportovní odezvu a přesné vnímání povrchu při zachování vysoké úrovně jízdního komfortu.

Společně se zcela novými hliníkovými brýlemi vidlice v supersportovním stylu R zajišťuje systém odpružení předního kola jezdci nadprůměrnou ovladatelnost při projíždění zatáček a během brzdění. Nová vidlice upside down také zhodnocuje celkové technické parametry YZF-R3 2019 a podtrhuje prémiový vzhled, který se přibližuje větším modelům řady R a dodává majiteli pocit hrdosti na vlastnictví pravého supersportu řady R.

Nový design palivové nádrže a nižší řídítka

Snadnou ovladatelnost YZF-R3 2019 dále zlepšuje nový design palivové nádrže a bočních krytů nádrže, společně se snížením výšky řídítek o 22 mm. Objem palivové nádrže zůstává 14 litrů, ale přepracovaný tvar nádrže a krytů (o 31,4 mm širší nad koleny a o 20 mm nižší v místě víčka nádrže) pomáhá zvýraznit pocit propojení jezdce s motocyklem.

Možnost zaujmout různé jízdní pozice umožňuje jezdci naplno využít výkonový potenciál a dokonalé jízdní vlastnosti YZF-R3 při projížďkách městem, jízdách vysokou rychlostí nebo ve sportovních náklonech na okruzích plných zatáček.

Aerodynamický design nové přední kapotáže a štítu

Nový design nové přední kapotáže a štítu YZF-R3 neomylně připomíná závodní stroj Yamaha YZR-M1 MotoGP®a kromě agresivního vzhledu také vykazuje špičkové aerodynamické parametry.

Design přední kapotáže a štítu byl vyvíjen v aerodynamickém tunelu i na závodních okruzích. Výsledkem je o sedm procent nižší odpor vzduchu, snížení turbulencí okolo přilby jezdce ve skloněné poloze a rovněž zvýšení maximální rychlosti až o 8 km/h. Vzduchové potrubí umístěné ve středu kapotáže ve stylu YZR-M1 přivádí vzduch přímo na chladič, čímž přispívá ke zvýšení účinnosti chlazení motoru.

Další nové funkce

Nové dvojité LED světlomety ve stylu YZF-R1 a obrysová světla zvýrazňují agresivní vzhled přepracované přední kapotáže a nový přístrojový LCD panel zobrazuje všechny důležité informace s dokonalou zřetelností.

Lehká 10paprsková kola jsou obuta do radiálních pneumatik, které jezdci na YZF-R3 zajišťují nejlepší možnou přilnavost za jakýchkoli podmínek.

Hlavní vlastnosti

 • Dokonalý lehký supersport Yamaha
 • Vysokootáčkový kapalinou chlazený řadový dvouválec o objemu 321 ccm se čtyřventilovým rozvodem DOHC
 • Kompaktní, lehký rám z vysokopevnostních ocelových trubek
 • Radikální nový styl inspirovaný novou YZR-M1 MotoGP®
 • Nový design přední kapotáže a štítu zvyšuje maximální rychlost o 8 km/h
 • Dvojité LED světlomety ve stylu YZF-R1 a obrysová světla
 • Přepracovaná palivová nádrž a nižší řídítka pro sportovní ergonomii
 • Nová 37mm vidlice upside down a zadní jednotka Monocross
 • Nový multifunkční přístrojový LCD panel se snadno čitelným displejem
 • Špičkové výkony s nadprůměrnou spolehlivostí a nízkou spotřebou
 • Ideální rozložení hmotnosti 50/50 pro agilní ovladatelnost
 • DNA řady R

Dostupnost

Model YZF-R3 bude dostupný u prodejců Yamaha začátkem ledna 2019. Pokud máte zájem o další informace a chcete zjistit místní maloobchodní cenu, obraťte se na oficiální zastoupení společnosti Yamaha ve vaší zemi.

Barvy:

 • Yamaha Blue
 • Power Black

World SSP300 2018

Po náročné sérii závodů v roce 2018 získal vedoucí jezdec týmu Yamaha bLU cRU Galang Hendra Pratama (Yamaha Pata Semakin di Depan Biblion Motoxracing Team) cenné 10. celkové místo ve světovém šampionátu SSP300, který skončil 11. závodem na okruhu Circuit de Nevers Magny-Cours ve Francii.

V posledním závodě tohoto konkurencí nabitého seriálu demonstrovala Yamaha YZF-R3 svůj výjimečný výkon v sedle s jezdcem týmu BCD Yamaha MS Racing Danielem Vallem, který na své YF-R3 zvítězil, zatímco ostatní jezdci na R3 obsadili 4 z 5 prvních příček a potvrdili tak vítězný potenciál tohoto lehkého supersportu.

Originální příslušenství Yamaha

Originální příslušenství Yamaha nabízí každému majiteli modelu řady R možnost proměnit sériový model Yamaha na jedinečný motocykl. Řada příslušenství pro modely Yamaha řady R zahrnuje titanové výfuky a nasazovací tlumiče, kryty Billet, chrániče a další doplňky zlepšující jízdní vlastnosti, funkčnost a styl.

Společnost Yamaha při vývoji nových produktů úzce spolupracuje se schválenými dodavateli. Sortiment dílů a příslušenství z řady originálního příslušenství Yamaha se tak neustále rozšiřuje.

Oblečení Paddock Blue

Kolekce Yamaha Paddock Blue obsahuje široký výběr triček, bund, čepic a mnoha dalších doplňků, které se stylově hodí k modelům řady R. Nabídka doplňků Paddock Blue v modrém nebo černém provedení pro děti i dospělé se neustále rozšiřuje.

Supersport Pro Tour 2019

Společnost Yamaha bude opět cestovat po Evropě a navštíví různé závodní okruhy, na kterých mohou potenciální zákazníci vyzkoušet motocykly řady R. Tým Supersport Pro Tour dokáže jezdcům přiblížit funkce jednotlivých strojů a poskytnout informace o originálním příslušenství Yamaha. Další informace o plánovaných akcích naleznete na národních stránkách společnosti Yamaha.

Vytvořte si svou vysněnou sbírku v bezplatné aplikaci MyGarage

Aplikace MyGarage je nejlepším způsobem, jak vytvořit vysněnou sbírku motocyklů Yamaha – a navíc je zcela zdarma! Stáhněte si aplikaci a můžete začít vytvářet své vlastní přizpůsobené motocykly Yamaha.

V aplikaci MyGarage můžete přidávat nebo odebírat širokou řadu originálních doplňků a prohlédnout si motocykl ze všech úhlů. Jakmile stvoříte motocykly svých snů, můžete je uložit a sdílet s přáteli – a až se definitivně rozhodnete, která verze je pro vás ta pravá, stačí ji poslat prodejci Yamaha, který ji promění ve skutečnost.