Norton Dominator & Norton Dominator SS: Žádná replika Domiraceru

Představuje se nový Norton Dominator a Norton Dominator SS. Obě verze jsou homologované na silnici, plní Euro 3. Model SS bude však vyráběný jako limitovaná série a bude stát 24 500 liber, standardní motorka bude za 19 950 liber.

Jako první přijde do výroby padesátikusová série Dominatoru SS dostupná pouze v Británii. SS verze bude mít oproti té standardní, která se začne prodávat později, například ručně vyrobenou nádrž z leštěného hliníku. Leštěné budou ale i některé další detaily. Blatníky, větrný štítek, airbox nebo podsedlová část budou vyrobeny z karbonu. Vše potom dokresluje dvojice průchozích výfuků táhnoucích se od hlav motoru až ke kyvné vidlici. Ty nebudou na motocyklu nainstalovány standardně, ale dodávají se v rámci „race kitu“, který k Dominatoru SS může byt dodán.

Motocykl pohání paralelní dvouválec pocházející z modelu Command 961 a nabídne 80 koní. Dominator však pracuje na zcela novém podvozku. Rozdíl mezi verzemi není kupodivu ve značkovém tlumení Öhlins a v brzdovém systému Brembo, které jsou na obou motocyklech shodné, ale v ručně leštěných doplňcích.

„To není replika Domiraceru, ale rozšíření o nový model,“ řekl generální ředitel Nortonu Stuart Garner. Limitovaná edice Domiraceru byla vyprodaná téměř okamžitě, a proto u Nortona nemají nejmenší obavu, že by Dominátor zůstával skladem. První Dominátory určené k prodeji přivítáme už teď v dubnu.