Ninja si udržuje nejlepší místo pro rok 2022

Ninja H2™R

V čele slibné rodiny Ninjů – a výrazně před všemi ostatními produkčními motocykly na světě – se Ninja H2R vrhá do roku 2022. Ninja H2R s výkonem přes 300 koní ztělesňuje výraz Kawasaki technologie a výkonu, cílevědomý a stylově nekompromisní. Trubkový mřížový podvozek, který je schopen odolat obrovským silám, ale přesto vykazuje správné množství pružnosti, aby poskytl vznešené ovládání, využívá sílu čtyřválcového vodou chlazeného motoru s převodovkou inspirovanou MotoGP. Používají se trubky různých šířek a tlouštěk, všechny jsou vypočteny pomocí jedinečné počítačové simulace Kawasaki pro charakteristiky napětí a pevnosti.

Používá se jednostranné kyvné rameno podporované zadní odpruženou jednotkou Öhlins TTX36, Brembo poskytuje příkladnou brzdnou sílu prostřednictvím dvojice působivých předních monoblokových třmenů. Díky hydraulické spojce omezující zpětný točivý moment a řadě elektronických pomocníků pro řízení jízdy Bosch IMU, jako je funkce řízení zatáček a kontrola trakce, je H2R eminentně schopna dosáhnout vnějších hranic výkonu, ale vždy s ohledem na bezpečnost .

Vizuálně jediné slovo, které každého napadne, je „zastrašování“. Čelní aspekt, který vypadá spíše jako nenápadný bojovník než motocykl, má jako ústřední bod značku Kawasaki, logo, které ztělesňuje ducha dokonalosti Kawasaki. Ale ten hrozivý vzhled není jen na ukázku . Při nejvyšších rychlostech je vytvořen obrovský přítlak k osazení přední pneumatiky díky karbonovým křídlům na kapotě – která má také karbonové části – zářící v zrcadle potaženém matném jiskrově černém laku. Jezdec se mezitím krčí v ergonomické a v aerodynamickém tunelu vyvinuté poloze pro jízdu, jíž napomáhá sedadlo s nastavitelnými bočními vycpávkami.

Mohlo by vás zajímat:  Königa čeká závod v Nizozemsku

Ninja H2R neobsahuje žádnou zjevnou grafiku, žádné vnější známky úžasného potenciálu, který v sobě skrývá. V roce 2022 pro elitní skupinu náročných jezdců po celém světě s přístupem k testovacímu zařízení na trati nebo v terénu a potřebnými dovednostmi k řízení nejvýkonnějšího motocyklu na světě zůstává šance vlastnit ultimátní Ninju jednou z velkých životních ambicí. Kawasaki Ninja H2R.

Foto:Kawasaki Motors Europe N.V. Zdroj:Kawasaki Motors Europe N.V.