Nezapomenutelné momenty Jana Brabce z týmu Big Shock Racing na Dakaru 2018

Jan Brabec, dojel na 39. pozici a stal se nejlepším českým zástupcem v kategorii motocyklů. Big Shock Racing tak dokázal, že i menší profesionální tým zvládne velké věci. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik Michal Mrkva vybojovali výborné celkové 5. místo na letošní Rallye Dakar. Na které momenty letošního Dakaru nelze zapomenout?

Nejsilnější moment?

Brabec: Stát v cíli 40. ročníku Rallye Dakar.

Nejnebezpečnější situace?
Brabec: Druhý den, kdy jsem šel přes řídítka z duny a nalomil si žebro.

Největší hádka?
Brabec: Sám se sebou jsem se pohádal pokaždé, když jsem netrefil bod.

Nesympatičtější soupeř?
Brabec: Andrew Short z USA.

Nejčastější hláška?

Brabec: Jendo, tys ten bod zase netrefil, co? 

Nejméně oblíbená činnost?

Brabec: Vstávání.

 Na co by se Brabčák zeptal Martina?

Když máš krizovku, jak ji rozdýcháváš?

Macík: Trvá mi přibližně 5 – 10 minut, než se přes ni dostanu. Když jsme se v dunách málem převrátili, v ten moment jsem byl schopen situaci pohotově řešit. Když jsem v krizi, jde mi to dobře. Ale potom jedu opatrněji. A vím, že to pak chvíli trvá, než se mi podaří to zpracovat a přejít. Ale dokážu to v hlavě vyřešit.  

 Na co by se Martin zeptal Brabčáka?

Naplnila realita letošního extrémně těžkého Dakaru tvoje očekávání?

Brabec: Jo, pro mě je Dakar dost těžký. Ne jezdecky, s tím nemám problém, ale navigačně. Než jsem si našel svůj systém, zorientoval se, chvilku to trvalo. Ale předpokládal jsem, že Dakar bude náročný. A strašně mě bavil.

Mohlo by vás zajímat:  KTM nabízí pro rok 2023 řadu balančních kol KTM SX-E

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“362″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]