Nevlastníte motocykl? Nevadí, klidně si naplánujte výlet na „dvou kolech“. Půjčování motocyklů se stává hitem.

Bezstarostné jízdy alpskými průsmyky nebo týdenní pánské výlety do Itálie či východní Evropy. To jsou nejčastější přání lidí, kteří se zajímají o zapůjčení motocyklu. Motopůjčovna BARTH vstupuje do čtvrtého roku své existence a pro nadcházející motocyklovou sezonu si připravila 15 nových či předváděcích strojů od předních výrobců jako Yamaha, Triumph, BMW, Ducati či KTM.

Vloni mezi zákazníky bodovaly hlavně modely Yamaha MT 10 a Tracer 900. „V letošním roce by to měly být modely KTM DUKE 390 a BMW F800GT. Za hlavního aspiranta na nejpůjčovanější stroj roku 2018 tipuji plně vybavené BMW R1200GS LC,“ dodává šéf Martin Blažek, podle kterého jsou populární zejména týdenní pánské výlety. Našli se i takoví, kteří si motocykl vypůjčili rovnou na celý měsíc. K oblíbeným destinacím dlouhodobě patří Rakousko, Chorvatsko, Itálie, Rumunsko či Slovinsko, z konkrétních lokalit pak alpské průsmyky. „Jezdí se celá Evropa, nedávno jsme třeba jednali s jedním klientem o cestě do Skandinávie,“ doplňuje Blažek.

Motorky jsou ve stoprocentním technickém i vizuálním stavu. Není potřeba řešit pojištění, bát se cizího poškození či odcizení – vše je součástí ceny pronájmu. Půjčovna se postará i o případný servis či zapůjčení příslušenství,“ vypočítává Martin Blažek a připomíná, že jediným dalším nákladem zákazníka jsou pohonné hmoty. „To, kolik kilometrů nakonec najede, není nijak omezeno. Rovněž jsme schopni po dohodě zapůjčený stroj kamkoli přistavit, zařídit parkování dopravního prostředku klienta na hlídaném parkovišti po dobu zápůjčky, případně mu bezplatně zajistit dopravu z Motocentra na nádraží.“

V aktuální letošní nabídce motocyklů nechybí skútr (Yamaha NMAX 125 ABS), tříkolka (Yamaha Tricity 125), menší kubatury (KTM DUKE 390), „vyšší“ třída (Triumph Tiger 800 XCA či Yamaha MT-07), ale i opravdové koráby silnic a terénu (Ducati Multistrada 1200 S a XDiavel 1300 či BMW R1200GS LC Rallye).

Uděláte si radost sami nebo podarujete někoho netradičním dárkem k narozeninám či jen někomu jinému dopřejete originální zážitek? Taky můžete někomu jen tak trochu napovědět a dostat od něj dárek. No nebylo by to fajn?