Neuvěřitelná hloupost! Policista na motorce projel přejezd na červenou a pod padajícími závorami

policista-motorka-video

Policie už řadu let upozorňuje na to, že řidiči ignorují výstražná světla na přejezdech a projíždí je. Často se také stává, že někteří výtečníci zkusí projet jen těsně pod padajícími závorami. Jde o velmi vážný a hlavně nebezpečný přestupek, který bohužel často končí velmi smutně. Jen za posledních několik týdnů policisté zaznamenali celou řadu případů, kdy nepozorný řidič vjel přímo pod kola rozjetého vlaku. Ten nedávný stál život rodinu se dvěma malými dětmi.

Není to tak dlouho, kdy se dokonce policisté tomuto chování řidičů na silnicích speciálně věnovali a kontrolovali jejich chování na řadě přejezdů po celé České republice. Jenomže ne každý policista si je vědom toho, že železniční přejezd je velmi nebezpečné místo, kde je nezbytně nutné absolutně dodržovat předpisy. Na internetu se objevilo video zachycující policistu na motorce, který absolutně neřešil fakt, že na přejezdu bliká červené výstražné světlo a že mu takřka na hlavu padají závory. Prostě to projel.

Video zachytil fanoušek vlaků, který si na facebooku říká Martin96, který byl původně natáčet přejezd a vlak. Jeho video rozpoutalo velkou debatu a tak k němu následně přidal ještě krátké vyjádření. „Je mi bohužel líto konkrétního policisty, který spáchal tento čin, jelikož za přejezdem si to, co provedl, evidentně sám uvědomil. Ale k tomu všemu by vůbec nemuselo dojít, kdyby počkal za přejezdem na svého kolegu, který před závorami zastavil, vrátil se a za incident se omluvil (video bych pak vůbec nezveřejnil, ba naopak, spíše smazal a čekal na další vlak – tohle byla čistě náhodná situace). Nicméně, policisté by měli jít občanům příkladem, a i oni sami stojí stejně před zákonem, jako řadoví občané.“

A my musíme s Martinem souhlasit. Chápeme, že chybu může udělat každý. Ovšem takovouto si prostě policista nikdy nesmí dovolit. Světelná i zvuková signalizace je slyšet a vidět. Padající závory také nemohl přehlédnout. Opravdu nechápeme tento jeho zkrat a jsme moc zvědaví, jak se k jeho chování postaví jeho nadřízení.