Nepřehlédnutelné nové BMW K 1600 Grand America

BMW Motorrad rozšiřuje svoji nabídku v segmentu kapotovaných cestovních motocyklů o model speciálně navržený pro komfortní cestování. Nový model, představený na motosalonu EICMA v Miláně  2017,  je odvozen od BMW K 1600 B a kombinuje výjimečné výkony šestiválcového motoru s exkluzivní výbavou.

Design BMW K 1600 Grand America je inspirován americkými custom motocykly, což se odráží i v dalších detailech jeho zadní části. Doplňkové brzdové světlo integrované do horní schránky dává motocyklu při pohledu zezadu typický vzhled. Je také vizuálně sladěno se světly integrovanými do bočních schránek, která fungují jako brzdová a směrová světla. Všechna světla využívají LED světelných zdrojů. BMW K 1600 Grand America je standardně lakováno v působivé, elegantní černé barvě Blackstorm. Kromě loga BMW nese motocykl také označení modelu a typu motoru a uprostřed palivové nádrže je umístěn nápis „K 1600 Grand America“. Paket Style je tvořen dvoubarevným lakováním, které kombinuje černou metalickou barvou Blackstorm s vysoce expresivním odstínem žluté Austin Yellow a chromovými doplňky na krytu předního kola.

Nejnovější verze typického šestiválcového motoru od BMW Motorrad dodává v každé jízdní situaci své výkony nenuceně. Nejkompaktnější šestiválcový motor nabízí nejvyšší výkon 118 kW/160 k při 7750 1/min a maximální točivý moment 175 Nm v 5250 1/min. V novém BMW Grand America nabízí nejen oblíbené a prakticky nevyčerpatelné zásoby výkonu, ale také výjimečnou charakteristiku. V rámci principu „amerického způsobu jízdy“ je jeho maximální rychlost omezena na 162 km/h. To bere v úvahu fakt, že úpravy dodatečnými doplňky v zadní části – populární v tomto segmentu motocyklů – mohou znatelně ovlivnit rozložení hmotnosti.

Kromě motoru je to i elektronicky řízené zavěšení Dynamic ESA, které přispívá k vynikajícím jízdním vlastnostem nového BMW Grand America, jež jsou výjimečné jízdními výkony, komfortem a stabilitou. Ve standardním nastavení „Road“ nabízí plně automatizované nastavení tlumičů, které zajišťuje nejvyšší úroveň komfortu a vynikající trakci na téměř jakémkoliv povrchu. Kromě toho lze aktivovat režim „Cruise“, který přináší velmi měkké nastavení tlumičů a výraznější komfort.

Pohodlná pozice jezdce i spolujezdce je dalším prvkem, který přispívá k bezkonkurenčně komfortním jízdním vlastnostem BMW K 1600 Grand America – a to i na extrémně dlouhé vzdálenosti. Motocykl je standardně vybaven stupačkami, jež jezdci umožňují zaujmout pohodlnou polohu „s nohama vpřed“. I spolujezdec si může užít pohodlné pozice díky nízkému zadnímu rámu a o 70 milimetrů nižší výšce sedla. Jako výbava na přání jsou k dispozici široké stupačky i pro spolujezdce. Standardní výbava nového BMW Grand America zahrnuje také vysoce kvalitní ochranný rám motoru, vyhřívané rukojeti řídítek, vyhřívané sedlo, systém pro automatické udržování rychlosti a pro tento model typický zvláště vysoký větrný štít. Spolu s boční kapotáží, která sahá daleko dozadu, zajišťuje perfektní ochranu před větrem a dalšími nepříznivými vlivy počasí. Integrované výdechy ventilace přivádějí jezdci čerstvý vzduch podle potřeby. Audiosystém s přípravou pro navigaci je dalším prvkem standardně dodávaným pro nové BMW K 1600 Grand America.

Nabídka tovární volitelné výbavy pak zahrnuje asistent řazení Shift Assistant Pro a inteligentní tísňové volání eCall (v ČR funkční od 4Q/2018) s ConnectedDrive, pakety Comfort a Safety, různými výškami sedla a kovanými řídítky. Prostor pro další úpravy nabízí program Originálního příslušenství BMW Motorrad.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“319″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“100″ thumbnail_height=“75″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]