Nejlevnější povinné ručení na motorku sjednáte přes internet

Stejně jako u motorových vozidel, tak i u motocyklů musíte sjednat povinné ručení. V současné době nemusíte nikam chodit, protože nejlevnější povinné ručení vyhledáte prostřednictvím internetu, dokonce ho z pohodlí domova sjednáte a zaplatíte. Obratem obdržíte zelenou kartu na e-mail, vytisknete si ji, a potom můžete bez obav vyrazit na projížďku.

Při výběru povinného ručení byste neměli sáhnout po první nabídce, na kterou narazíte. Ideální je porovnat si produkty jednotlivých pojišťoven, protože jedině tak zjistíte, kde je povinné ručení levnější a kde naopak dražší.

Nejlevnější povinné ručení i pro mladé bez bonusů

Cena pojistného je ovlivněna mnoha faktory, kromě jiného i věkem. Pokud si tedy chcete sjednat nejlevnější povinné ručení, ale máte teprve čerstvý řidičský průkaz, v očích pojišťovny spadáte do rizikové skupiny. Zpočátku vám tedy poskytne povinné ručení, nicméně za vyšší cenu. Každým rokem však budete sbírat takzvané bonusy za to, že jezdíte bez nehod, a díky nim se snižuje i cena pojistného.

I když nemáte ještě nárok na žádné bonusy, narazíte na levné povinné ručení. Porovnejte si přes online srovnávač nabídky pojišťoven. Dávejte si pozor ale na to, co všechno povinné ručení zahrnuje. Sice může být povinné ručení nejlevnější, ovšem na druhou stranu nemusí mít tak vysoké limity plnění.

Sezónní pojištění motocyklu

Motorkářská sezóna je omezená, a proto existuje takzvané sezónní pojištění motocyklu. V zimních měsících totiž motocykl ani nevytáhnete z garáže. Proč tedy během nich platit povinné ručení? Spousta pojišťoven z tohoto důvodu poskytuje takzvané sezónní povinné ručení. Platíte jen za ty měsíce, ve kterých budete jezdit, za ostatní měsíce neplatíte. Výhodou je, že nemusíte motorku odhlašovat z registru vozidel.

Foto: Pavel Srp
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře