Na festivalu OCB Překonání gravitace předvedou akrobati nejlepší triky

Nejlepší světoví akrobati na kolech, freestyle motokros, adrenalinové atrakce a skvělý hudební doprovod. Taková je show OCB Překonání Gravitace, která začne v sobotu 30. července na Výstavišti v Kroměříži. V akci bude také nejsilnější muž světa Jiří Tkadlčík nebo Libor Podmol, který předvede dvacetimetrový skok  na motorce. „Rampy jsou letos situované tak, že by v jeden okamžik mohlo být ve vzduchu několik akrobatů najednou. Bude to vypadat nebezpečně a atraktivně,“ dodal Marek Hořava, zakladatel oblíbeného festivalu, na kterém vystoupí také Mikolas Josef, Marpo & Trouble Gang nebo Majk Spirit.

Česká scéna akrobacie na kolech nebo na motorce patří ke světové elitě. A přesvědčit se o tom mohou také diváci na OCB Překonání Gravitace. Už sedmý ročník se uskuteční koncem července. „Kdokoliv sem přijde a spatří triky na kolech, nemůže tomu uvěřit. Prý je to sci-fi podívaná,“ tvrdil Hořava, který se dříve účastnil big air závodů v akrobacii na kolech. Zároveň jezdil domácí exhibice, až jednu z nich pořádá v Kroměříži. K vidění toho bude hodně…

Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad připravuje 21. BMW Motorrad Days a Festival Pure&Crafted

Dorazí například Rakušan Tobi Merz, který jezdí na motorce a na BMX. V rámci představení náčiní střídá. Z USA pak Christian Arehart a dalších cca 12 jezdců. „Jako bývalý závodník si vybírám špičky z freestyle BMX nebo MTB. Jedná se o profesionální akrobaty s triky, které jsou prostě neuvěřitelné,“ vysvětlil Hořava. Z Maďarska pak na festival Konrád Szabó, který si umí ve vzduchu kolo čtyřikrát otočit pod sebou. Z českých borců bude k vidění Vilibald Vítek, který by měl předvést dvojitá salta.

V minulosti na závodech stačily předvést tři triky – salto, otočení kolem své osy nebo whip. Tohle už však patří k rozehřívacímu základu. Dneska se hází na kole dvojité salto s variací bez držení řídítka,“ popsal organizátor Hořava. Podle něho diváci nejtěžším světovým trikům na kole neuniknou. V rámci OCB Překonávání Gravitace se pojede exhibiční závod. Soupeřit se bude mezi evropskými a americkými jezdci.

Mohlo by vás zajímat:  Honda CBR650R se představuje pro modelový rok 2023

Nejen na kole se budou předvádět dechberoucí triky ve vzduchu. Mistr světa ve freestyle motokrosu Libor Podmol předvede daleký saltový skok. Ale nejen to – triky bude předvádět přes Jiřího Tkadlčíka, který bude zvedat auto nad sebou. Atraktivní rovněž bude Richard Zelinka, mistr světa na koloběžce. Pro veřejnost bude k dispozici katapult, co vystřelí lidi do 45 metrové výšky. V kroměřížském areálu se prožene Lamborghini, dakarská buggy a vše zakončí ohňová show.