Motorkářská ROCK’N’RIDE je po roce zpátky

Populární ROCK’N’RIDE se po roce opět uskuteční v areálu KBS UAMK u Benešova, tentokrát 10. až 11. srpna. K vidění bude mix sportů: freestyle motokros, SuperEnduro nebo country cross. Vše se závodníky na té největší úrovni.  Dorazit na své vlastní motorce, poslechnout si živou muziku a podívat se na závody z rozdílných odvětví.

Největším magnetem budou triky mistra světa Libora Podmola, jeho bratra Filipa a velezkušeného Martina Koreně. Zároveň do Benešova dorazí i další elitní čeští freestyle motokrosaři jako František Máca nebo Radek Bílek a ze zahraničí Francouz Julien Manon a Julien Vanstippen z Belgie. Letošní ročník navíc slibuje novinku: „Ve finálových jízdách se nebudou moct opakovat triky z kvalifikace. Jízdy tak budou daleko rozmanitější,“ popsal Martin Koreň. V programu nebude scházet exhibice ve whipu, soutěž o nejlepší trik nebo oblíbené vláčky.

Na loňském ROCK’N’RIDE  se poprvé v historii uskutečnil závod SuperEndura na venkovní trati. K netradiční záležitosti dojde také letos. S tím, že do areálu v Benešově dorazí David Cyprian, hvězda extrémního endura! Závod bude rozdělen na kategorie profi a hobby. „Půjde o velkou a atraktivní věc. Na trať vždycky vyrazí čtyři jezdci a postupovat do další části budou pouze dva.

Dalším vrcholem je country cross, tedy vytrvalostní závod na hodinu a půl. Mezi sebou budou bojovat dvojice, kapacita je 120 jezdců. Do Memoriálu Jaroslava Kuklíka se může přihlásit prakticky kdokoliv, pojede se v kategoriích profi, hobby, veterán a ženy. Memoriálu se zúčastní i bratři Martin a Víťa Kuklíkovi, kteří dohromady posbírali 42 mistrovských titulů v enduru a také uctí památku svého otce. Od pátku až do neděle se mohou diváci těšit na koncerty kapel a DJ’s. „Již od pátku bude možné v areálu kempovat a zúčastnit se warm-up party. V sobotu večer nás poté čeká afterparty s řadou kulturních věcí,“ lákal Martin Kuklík.

Mohlo by vás zajímat:  Podmol v Rumunsku skončil na druhém místě

ROCK’N’RIDE
10. – 11. srpen (2018)
Areál KBS UAMK u Benešova (Kavčák)

Otevření  areálu pro veřejnost  bude  v pátek 10.8.2018