Motorkář v Brandýse ujížděl policistům, nakonec skončil v rybníce

policejni-honicka-motorkar-skoncil-v-rybnice-video

Policisté chtěli v Brandýse nad Labem v pátek 19. října 2018 kolem 10. hodiny zkontrolovat řidiče motocyklu. Na motorce neměl registrační značku. Řidič však na výzvy nereagoval a začal ujíždět. Policisté ho začali pronásledovat.

Muž ujížděl velmi rychle, místy jeho rychlost dosahovala přes 150 km/h. Během jízdy nerespektoval dopravní předpisy. Jeho agresivní jízda skončila zhruba po 10 minutách v obci Podolánka, kde nezvládl řízení a vjel do rybníka.

Policisté ho podrobili orientačnímu testu na drogy. Ten byl pozitivní na amfetamin a methanfetamin. Přiznal jim, že několik hodin před jízdou užil dávku pervitinu. Zda a do jaké míry byl drogou omámen, ukáže až rozbor krve, kterému se dobrovolně podrobil. Dalším šetřením policisté zjistili, že šestatřicetiletý muž je v pátrání a motocykl je kradený.

Ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření z přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Policisté podali podnět státnímu zástupci na vzetí muže do vazby. Soudce však jeho návrhu nevyhověl a podezřelý je stíhán na svobodě.

por. Mgr. Markéta Johnová