Motorkář s 5 zákazy řízení ujížděl v Praze policii. Neujel

policie-motorka

V neděli krátce před polednem si policisté z pohotovostní motorizované jednotky povšimli v křižovatce ulic Mladoboleslavská a Čakovická rychle jedoucího motocyklu. Hlídka se rozhodla řidiče zastavit a zkontrolovat. Na to ale motorkář reagoval tak, že zrychlil a začal policistům ujíždět. Projížděl pražským Prosekem a v ulici Zárybská jel dokonce v protisměru. Pronásledování skončilo v Ctěnické ulici, když najel na chodník a přes park se hlídce vzdálil.

motorkar-ujizdel-policii-praha

O pronásledování policisté informovali i ostatní hlídky v terénu. A právě jedna z hlídek cizinecké policie spatřila muže odpovídajícího popisu v ulici Ke Klíčovu. Ten už nejel na motorce, ale scházel pěšky dolů z kopce ulicí Ke Klíčovu směrem na Vysočany. „Péjáci“ se za pár minut dostavili na místo kontroly a potvrdili, že se skutečně jedná o muže, kterého před pár minutami pronásledovali. Kousek odtud pak našli zahozenou koženou bundu, helmu i rukavice. Odstavenou motorku pak objevili v ulici Ke Klíčovu.

Při lustraci v evidencích policisté zjistili, že muž má několik platných zákazů řízení motorových vozidel a minulý rok byl pravomocně odsouzený za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. O tomto řidiči jsme dokonce psali i minulý týden, kdy také ujížděl policistům v pražských Řepích.

Mohlo by vás zajímat:  Policistům z pohotovostní motorizované jednotky ujížděli v Praze během dvou dnů hned dva motorkáři

Řidiče poté vyzvali k podrobení se dechové zkoušce a zkoušce na přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů, obě muž odmítl.

Policistům na místě tvrdil, že motorku neřídil a určitě si ho jen s někým spletli. Při prohlídce u něj však nalezli mj. i malý technický průkaz od předmětného motocyklu a v hotovosti přes sto čtyřicet tisíc korun. Policisté na místo přivolali ještě policejního psovoda se služebním psem Burym, který bezpečně označil tohoto muže jako řidiče motocyklu.

Vzhledem k těmto okolnostem policisté na místě muže omezili na osobní svobodě a předali na místní oddělení k provedení dalších služebních úkonů.

Mohlo by vás zajímat:  Policie už chystá společné vyjížďky s motorkáři "Začněme spolu aneb kolama dolů 2021". První proběhne 17. dubna 2021

Muži hrozí za trestný čin Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání až dvouletý trest odnětí svobody.

Ilustrační foto: Policie ČR - Zdroj: Policie ČR