Motokrosové mistrovství světa v Lokti je pro letošek zrušeno. Pojede se až v roce 2021

motokros-pexels

V návaznosti na vývoj rozvolňování mimořádných opatření rozhodl pořadatel akce AMK Loket o zrušení závodu mistrovství světa v motokrosu. Podle oznámení epidemiologů má totiž pořádání hromadných akcí i na podzim podléhat nařízení o rozdělení do sektorů. Příprava světového závodu v Lokti tak končí, uskuteční se až v příštím roce.

MXGP v Lokti je nejdůležitějším podnikem motoristického sportu pořádaným pobočným spolkem Autoklubu České republiky. Letošní koronavirová krize způsobila odklad řádného termínu a do poslední chvíle se hledala cesta, jak závod uspořádat. Důvodem rozhodnutí o zrušení je nemožnost dodržování stanovených pravidel v návaznosti na podnik mistrovství světa a jeho rozsah. Možnosti areálu v souvislosti s oznámeným opatřením striktně oddělených sektorů na jedné akci i po 1. 9. 2020 a dalších hygienických nařízení nedávají příležitost uspořádat závod plnohodnotným způsobem. Probíhala jednání s Davidem Luongem, CEO Infront Moto Racing, promotéra MXGP. Měsíc září byl pro české pořadatele posledním možným termínem. „Konzultovali jsme to s epidemiology, hledali jsme řešení, ale opravdu nelze zaručit respektování pravidel vzhledem k bezpečnosti diváků a účastníků. Členité okolí loketské trati neumožňuje realizovat vlastní parkoviště a přístupové cesty pro sektory po tisícovce osob. Velmi nás to mrzí, ale jsme nuceni akci přeložit na rok 2021,“ vysvětlil Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR. O řešení již zakoupených vstupenek z předprodeje budeme informovat.

Čeští fanoušci motokrosu ale nemusí smutnit, protože závodů Mezinárodního mistrovství ČR, první se jel poslední červnovou neděli v Dalečíně, se účastní světové tovární týmy a jezdci MXGP. „Jako jedni z prvních v Evropě jsme odstartovali šampionát s diváky, jezdci a týmy se potřebují připravovat, díky našemu pořadatelskému věhlasu ve světě přijeli k nám. Dalečínský závod byl perfektně připravený a fanoušci se mohou těšit tuto neděli na druhý závod domácího šampionátu v jihočeské Kaplici, ani tam nebudou chybět hvězdy světového motokrosu,“ dodal Jan Šťovíček.

Mohlo by vás zajímat:  KTM oznamuje nové partnerství s Infront Moto Racing, začíná éra e-motokrosu.

Autoklub České republiky oznamuje podporu globální iniciativě Sport4Recovery, jejímž signatářem je také Mezinárodní motocyklová federace FIM. Spojuje sportovní asociace a federace z celého světa, aby dopomohla k bezpečnému návratu konání sportovních akcí s co nejrychlejší možnou účastí fanoušků. Kampaň se zaměřuje nejen na komunikaci s vládními úřady, ale i na spolupráci s vědeckou komunitou s cílem zdůrazňovat význam sportu pro regeneraci duševního a fyzického zdraví, přitom také mobilizovat sportovce a příznivce sportu.

Foto: pexels.com - Zdroj: Autoklub České republiky