MotoGP 2013 – Misano: Hlavní závod

Po zajímavém závodu moto 2, který vyhrál po pěkném souboji Pol Espargaro, jsme se dostali k očekávanému hlavnímu programu – třídě MotoGP.

Po startu, který se nejlépe povedl Jorge Lorenzovi, jsme mohli sledovat pěkné souboje o druhou až čtvrtou pozici v podání tria Pedrosa, Marquez a Rossi. Po velké chybě Marqueze bylo průběžné pořadí Lorenzo, Pedrosa, Rossi. Lorenzo v každém kole nabíral náskok na ostatní jezdce a boj o první místo se ve výsledku vůbec nekonal. Ke konci závodu se jednalo o více než čtyři vteřiny.

Valentino Rossi, pro nějž je Misano domácí tratí, chtěl dosáhnout stupňů vítězů, což se mu nakonec nepodařilo. Oba jezdci Hondy předvedli své umění a pěknou podívanou. Marquezovi se podařilo předjet Rossiho a bylo znát, jak se snaží dojet Pedrosu. Podařilo se mu dostat až na druhé místo, i když proběhla ještě změna v pořadí.

V 7. kole se Pedrosa dostal před Marqueze, ale pozici si neudržel dlouho. Perfektní jízdu předvedli taktéž Cal Crutchlow a Stefan Bradl. Většinu závodu držel vedení v této dvojici Crutchlow. Bradl s blížícím se koncem závodu začal atakovat Crutchlowa a v posledním kole jej předjel a dojel si tak pro 5. místo. Čeští jezdci v průběhu závodu bohužel oba odstoupili. Karel Abrahám po 7 kolech závodu s stále se opakující bolestí ramene a Lukáš Pešek následně.

Na další závod se můžeme těšit za 14 dní na okruhu MotorLand Aragon ve Španělsku.

Tento závod nám tedy zamíchal průběžným pořadím. Nadále vede Marc Marquez s náskokem 34 bodů, avšak na druhou pozici se výhrou v Misanu posunul Jorge Lorenzo před Daniho Pedrosu. Ačkoliv mají stejný počet bodů, Lorenzo má více výher letošních závodů a tudíž odsunul Pedrosu na třetí místo. Z matematického hlediska mají mimo vedoucího tria šanci na výhru šampionátu ještě Valentino Rossi a Cal Crutchlow, takže se nechme překvapit co se udá následujících 5 závodů. Své tipy na finální pořadí jezdců nám zasílejte na naši facebookovou stránku.

 

Výsledky závodu kategorie MotoGP:

 1. Jorge Lorenzo (Yamaha)
 2. Marc Marquez (Honda)
 3. Dani Pedrosa (Honda)
 4. Valentino Rossi (Yamaha)
 5. Stefan Bradl (Honda)
 6. Cal Crutchlow (Yamaha)
 7. Alvaro Bautista (Honda)
 8. Andrea Dovizioso (Ducati)
 9. Nicky Hayden (Ducati)
 10. Michele Pirro (Ducati)
 11. Bradley Smith (Yamaha)
 12. Colin Edwards (FTR-Kawasaki)
 13. Aleix Espargaro (ART)
 14. Hiroshi Aoyama (FTR)
 15. Danilo Petrucci (Ioda-Suter)
 16. Claudio Corti (FTR-Kawasaki)
 17. Randy de Puniet (ART)
 18. Michael Laverty (PBM)

 

93_46