Motocykly Husqvarna a Thomas Kjer Olsen

Tým Husqvarna Motorcycles a Nestaan-MX řídili tým Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing MX2, aby poděkovali Thomasovi Kjerovi Olsenovi za jeho odhodlání a mnoho úspěchů v posledních čtyřech sezónách mistrovství světa FIM v motokrosu. Zůstane u značky, která ho vynesla na 29 celkových pódií a 5 vítězství GP, v příštích dvou sezónách postupuje Thomas do divize MXGP s Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing.

Mohlo by vás zajímat:  Elektrické motorky na Dakaru?

Od začátku své kariéry v mistrovství světa MX2 s motocykly Husqvarna v roce 2017 je Thomas díky své naprosté rychlosti a důslednosti pravidelným uchazečem o titul. V sezóně 2019 se jezdec FC 250 umístil na celkovém třetím místě ve svých kampaních v letech 2017 a 2018 a ve čtyřech kolech si vedl červenou desku vedoucího seriálu.

Dvě zranění na začátku sezóny 2020 frustrujícím způsobem vyloučila Thomase z boje o titul mistra světa. Závodil se zpět do formy a sezónu zakončil silně, dvěma vítězstvími v GP a šesti celkovými výsledky na stupních vítězů. Vrátíme-li se k jeho rychlosti, která zvítězila v závodě, nyní na něj čeká nová kapitola s přechodem do třídy MXGP na strojích FC 450 týmu IceOne Racing.

Robert Jonas – Vice President Motorsports Offroad: „Thomas je velký talent. S Rasmusem po jeho boku se Thomas stal špičkovým jezdcem MX2 a jeho výsledky mluví samy za sebe. Věnoval se svým závodům a jeho přechod na MXGP je pro něj i pro nás vzrušující. Dokonce věřím, že FC 450 bude ještě lépe vyhovovat jeho stylu jízdy a v divizi Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing MXGP má vše, co potřebuje, aby mohl pokračovat v úspěšné kariéře.“

Mohlo by vás zajímat:  Husqvarna Motorcycles uzavřela partnerství se společností BRISK

Rasmus Jorgensen – manažer týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing MX2: „Přechod Thomase do třídy MXGP to znamená konec profesionálního partnerství mezi námi.“ Zůstane nám osobní přátelství a skvělé vzpomínky na mnoho úspěchů. Thomas byl v roce 2016 šampionem EMX250, poté třetí v mistrovství světa MX2 ve své první sezóně v roce 2017. Byl opět třetí v roce 2018 a druhý v roce 2019. Tato sezóna byla obtížná se dvěma zraněními, ale nikdy se nevzdal a sezónu ukončil na šestém místě. Dostat se do tohoto bodu společně je opravdu úžasné. Chci poděkovat Thomasovi za jeho důvěru, obětavost, a odhodlání v posledních letech a přeji mu hodně štěstí na cestě do další třídy. Věřím, že se bude k FC 450 opravdu hodit a příští rok lidi překvapí. Vím, že bude ve skvělých rukou týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing MXGP. Děkuji, Thomasi!“