Motocyklové pneumatiky Bridgestone se vracejí do virtuálního světa ve videohře RIDE 5

RIDE5_Bridgestone (3) small

Bridgestone oznámil partnerství, které uzavřel se společností Milestone, italským vývojářem her, pro nejnovější pokračování oblíbené série videoher RIDE s označením RIDE 5.

RIDE 5 je nejnovější verzí videohry, která nabízí simulace motocyklových závodů a pro virtuální motocyklové jezdce z celého světa se stala pomyslným domovem. RIDE 5 je k dispozici od dnešního dne na herních platformách PlayStation5, Xbox Series X|S, Steam a Epic.

Bridgestone tímto partnerstvím usiluje o upevnění svého vedoucího postavení na trhu motocyklových pneumatik. Cílem nové spolupráce je také prezentovat produkty značky Bridgestone a její bohatou historii ve světě motoristického sportu – a to vše inovativním a podmanivým způsobem, který osloví fanoušky motocyklů a videoher na celém světě.

Mohlo by vás zajímat:  Honda CBR1000RR-R Fireblade se představuje pro rok 2024

Jezdci ze všech koutů zeměkoule budou mít ve hře RIDE 5, která jim nabízí širokou škálu motocyklových modelů od nejikoničtějších výrobců, příležitost zažívat plynulou a rychlou jízdu na pneumatikách Bridgestone jak na reálných, tak na originálních virtuálních závodních okruzích – podobně jako v realitě. Značka Bridgestone bude ve hře zastoupena také digitálně sponzorovanými kombinézami a další výstrojí, reklamními poutači na závodních okruzích a speciálními herními režimy.

Značka Bridgestone si v průběhu let vybudovala ve světě motocyklových závodů vynikající renomé a v poslední době slaví vítězství mimo jiné v nejprestižnějších vytrvalostních závodech, například v seriálu EWC. Vytrvalostní závody budou i ve hře RIDE 5 patřit mezi nejnáročnější herní režimy. Virtuální jezdci tak získají možnost důkladně otestovat své jezdecké dovednosti a soustředění. Současně budou moci ocenit výjimečné provozní vlastnosti a odolnost pneumatik Bridgestone. V nové hře, stejně jako v reálném životě, zůstává opotřebení pneumatiky jedním z nejvýznamnějších faktorů, které rozhodují o úspěchu jezdce. Jízdní výkony jsou aktivně ovlivňovány také jízdním stylem a počasím. Hráči musí v průběhu hry přijímat strategická rozhodnutí, aby si s uvedenými faktory poradili.

„Jako globální lídr v oblasti mobility s rozsáhlým portfoliem prémiových produktů a řešení včetně prémiových motocyklových pneumatik hledáme vždy neotřelé způsoby, jak zapojovat do dění naše zákazníky, vstupovat do interakce s komunitou motocyklových jezdců a současně také prezentovat kvalitu našich produktů,“ poznamenal Nico Thuy, vedoucí divize motocyklových pneumatik ve společnosti Bridgestone EMIA. „Máme velkou radost, že jsme navázali partnerství se společností Milestone a znovu se stali součástí tohoto ráje pro virtuální motocyklové jezdce.“

Mohlo by vás zajímat:  Harley-Davidson vydává seriál o závodu Africa Eco Race

Andrea Loiudice, ředitel společnosti Milestone odpovědný za vydavatelské aktivity, uvedl: „Frančíza RIDE je od svého debutu před mnoha lety domovem pro motocyklovou vášeň díky své podmanivé a autentické jízdní simulaci. Toto partnerství se značkou Bridgestone znamená další krok k ještě většímu sblížení virtuálních a reálných motocyklových světů.“