Moto Guzzi V9 Bobber Sport oslavil debut na akci Open House 2018

Nový model Moto Guzzi V9 Bobber Sport se představil ve světové premiéře na akci Open House 2018. V9 Bobber je sportovním motocyklem kategorie custom, který vytvořil nový segment motocyklů „bobber“ se středně velkým motorem. Je to motocykl s jedinečným charakterem, minimalistickými tvary a nezaměnitelným vzhledem, který umocňují četné zcela černé detaily a nadměrně velké pneumatiky. Podobné pneumatiky používali na svých „strojích“ také jezdci po druhé světové válce, kteří v USA stáli u zrodu fenoménu „bobber“, motocyklů, s nimiž závodili na rychlých nezpevněných závodních okruzích.

A právě tento autentický „závodní“ původ byl inspirací pro novou speciální řadu Moto Guzzi V9 Bobber Sport s velmi dynamickým vzhledem a mimořádně sportovním charakterem. Nový model V9 Bobber Sport vyniká nízkým jednomístným sedlem, které v kombinaci s nízkými řídítky ve specifickém stylu a níž umístěnými stupačkami umocňuje nízkou, sportovní polohu jezdce.

Vyspělá konstrukce rámu a optimální nastavení podvozku s variabilními hydraulickými tlumiči Öhlins s nastavitelným předpětím pružiny zaručují ještě lepší tlumení rázů od nerovností a zároveň poskytují jezdci ještě lepší ovladatelnost při rychlé jízdě. Výsledkem je mimořádné potěšení z jízdy a snadné ovládání. Nezaměnitelný zvuk vidlicového dvouválce Moto Guzzi 850 je vylepšen specifickou výfukovou soustavou s matně černým lakem, hliníkovou spodní částí a elegantním šikmým zakončením.

Palivová nádrž v odvážném stylu se zcela novou oranžovou barvou je zdobena logem orla Moto Guzzi s mimořádně lesklou povrchovou úpravou. Nevšední barevná kombinace zasahuje až k hliníkovým bočním panelům, na nichž se setkává s typickým matným, zcela černým odstínem modelu V9 Bobber. Tmavými odstíny se vyznačují rovněž další díly, jako jsou chladicí žebra motoru, hliníkové víčko palivové nádrže, rámeček světlometu a grafické řešení panelu přístrojů.

Další specifické detaily na přídi dodávají novému modelu Moto Guzzi V9 Bobber Sport ještě ostřejší a svalnatější vzhled: přední blatník byl zkrácen, zatímco níž umístěný světlomet je zasazen do horního dílu kapotáže z černého hliníku. Ramena přední vidlice chrání klasické prachovky.