Moto Guzzi představuje unikátní futuristický projekt své nové továrny a muzea v Mandellu

“Road to 2121: Moto Guzzi’s next 100 years”. V Mandellu del Lario byl představen projekt generální rekonstrukce a přestavby průmyslového objektu, ve kterém se už přesně sto let vyrábí každý jeden kus motocyklu s orlem ve znaku.

Přestavba navržená světově známým americkým architektem a designérem Gregem Lynnem zahrnuje kompletní areál. Jde o futuristický projekt v unikátním stylu, který je jediný svého druhu: místo s otevřenými prostory pro veřejnost, komunitní prostor, založený na kultuře, designu a technice, se silným důrazem na ekologii v souladu s moderními trendy.

Velký důraz byl kladen na udržitelnost životního prostředí a efektivní využití zdrojů. Nové budovy budou využívat stávající konstrukce s využitím materiálů vybraných s ohledem na účinné energetické využití. Nechybí fotovoltaické systémy ani ekologické materiály.

Nová továrna bude centrem všech guzzistů, mladých lidí a mezinárodních turistů, které zajímají unikátní produkty Moto Guzzi.

Navýšení výrobní kapacity, které reaguje na neustálý nárůst poptávky, bude součástí zcela nového přístupu k uspořádání továrny v Mandellu.

Kromě nové továrny projekt řeší vznik nových konferenčních prostorů, které budou hostit vnitrofiremní a externí akce, stejně jako stavbu komplexně vybaveného hotelu a restaurace pro návštěvníky z celého světa.

Práce budou zahájeny před koncem roku 2021 a dokončeny v první polovině roku 2025.

Během prezentace byl vystaven nový model Moto Guzzi V100 Mandello v rámci exkluzivní celosvětové předpremiéry. Oslnivé tvary, špičkový motor a nejmodernější technologie tohoto modelu naznačují kurz, kterým značka moto bude směřovat v příštích sto letech. Nový motocykl bude oficiálně představen 23. listopadu 2021 na mezinárodním veletrhu EICMA v Miláně.

Mohlo by vás zajímat:  Honda ST125 Dax se představuje pro rok 2024

***

Greg Lynn je světoznámý architekt, člen United States Artists, profesor na univerzitě UCLA School of the Arts and Architecture a člen Board of Trustees kanadského Centre for Architecture. Získal oceněné Golden Lion v Benátkách na Architecture Biennale v roce 2008 a cenu American Academy of Arts & Letters Architecture.  Jeho slavná židle Ravioli Chair je vystavena ve stálé sbírce MoMA a řada jeho designových projektů byla realizována ve spolupráci s prominentními společnostmi jako jsou Swarovski, Alessi a Vitra. Časopis Time zařadil Grega Lynna mezi 100 nejinovativnějších lidí 21. století, zatímco časopis Forbes ho označil za jednoho z deseti nejvlivnějších světových architektů.