Modernizace výrobního programu BMW Motorrad pro modelový rok 2017

Se startem nového modelového roku, který začne v srpnu 2016, implementovali inženýři do modelů s vodou chlazeným motorem boxer několik technických změn, které zajistí plnění emisních norem EU4 a zákonem dané přidání bočních světel.Stejně, jako je tomu u R 1200 GS Adventure, i všechny ostatní modely s vodou chlazenými motory typu boxer budou vybaveny tlumičem kmitů na výstupu spojovací hřídele z převodovky. Novinkou je též přepracovaný bubnový ovládací člen převodovky, hřídele převodovky a těsnění hlavního hřídele převodovky. Z důvodů legislativních předpisů na plnění norem EU4 byla přidána nová kontrolka OBD mezi přístroje.

BMW R 1200 GS

Kromě změn uvedených výše dostal model R 1200 GS také přepracovaný design hlavních přístrojů. Novinkou nabídky příslušenství jsou nově navržené ochranné padací rámy, jež umožňují montáž ochranných krytů hlav motoru – ty jsou k dispozici také v rámci volitelného příslušenství.

BMW R 1200 GS Adventure

S výjimkou výše uvedených změn byl přepracován i přístrojový panel modelu R 1200 GS Adventure.

Nový speciální model BMW R 1200 GS Adventure „Triple Black

„Triple Black“ – to je speciální verze BMW R 1200 GS, která založila vlastní tradici, v níž její jméno říká vše. BMW Motorrad vyslyšelo přání mnoha zákazníků a připravilo toto vzrušující cestovní enduro takřka kompletně v matně černé barvě.

Střední část nádrže, kryt odkládací schránky a přední blatníky jsou provedené v černé metalické barvě Blackstorm. Boční panely palivové nádrže jsou lakovány metalickou barvou Dark Slate, která tomuto legendárnímu enduru dodává výrazně maskulinní vzhled. Dojem síly a výkonu podporuje přední a zadní rám v barvě Achate Grey ve spojení s černým motorem, převodovkou a zadní kyvnou vidlicí.

Mohlo by vás zajímat:  Unikátní nová verze modelů SH125i a SH150i s názvem Vetro je hlavní novinkou řady SH pro rok 2024

Vzrušující charakter speciálního modelu R 1200 GS „Triple Black“ dotváří nové černé sedlo s výraznými nápisy GS v sekci pro kolena jezdce.

BMW R 1200 RT

Kromě technických změn připravených pro celou R řadu bude R 1200 RT v modelovém roce dodáváno nejen s novými barvami, ale také s bezpečnostními doplňky v podobě ABS Pro, optimalizovaného pro brzdění v zatáčkách, a dynamického brzdového světla (oba prvky jsou součástí volitelné výbavy Riding Modes Pro).

BMW R 1200 R
Navíc, k technickým změnám uvedeným výše, ani R 1200 R nepřichází do modelového roku 2017 pouze s novými barvami. Z důvodu neustálého zvyšování bezpečnosti rozšiřuje bohatou nabídku systémů brzdový systém ABS Pro, optimalizovaný pro svoji činnost v náklonech, a dynamické brzdové světlo (oba ve spojení s volitelně dodávanou výbavou Riding Modes Pro).

BMW R 1200 RS

Model R 1200 RS není v modelovém roce 2017 nabízen pouze v nových barvách a s úpravami vyjmenovanými výše, ale může být také (volitelná výbava Riding Modes Pro) vybaven upraveným ABS Pro s optimalizovaným brzděním v zatáčkách a dynamickým brzdovým světlem.

BMW R nineT Scrambler

Uvedení BMW R nineT Scrambler na trh je plánováno na 16. září 2016.

Speciality nového BMW R nineT Scrambler:

 • Puristický Scrambler design, klasické barevné schéma, mimořádná pozornost věnovaná detailům.
 • Vzduchem/olejem chlazený dvouválcový boxer se zdvihovým objemem 1170 cm3. Výkon 81 kW/110 koní při 7750 ot./min, maximální točivý moment 116 Nm při 6000 ot./min
 • Modulární koncept rámu s odnímatelnou částí pro spolujezdce nabízí mnoho možností úprav.
 • Klasické odpružení v podobě teleskopické přední vidlice vpředu a zavěšení Paralever vzadu.
 • 19 palců velká kola s charakteristickým pojetím Scrambler.
 • Příčně umístěné 4pístkové brzdové třmeny, ocelové brzdové hadičky, brzdové kotouče s průměrem 320 mm a ABS.
 • Vysoko umístěný výfuk, těsně u těla motocyklu, s dvojitým tlumičem.
 • Vzpřímená pozice jezdce v klasickém stylu Scrambler.
 • Prošívané sedlo v designu lakované kůže.
 • Navržen tak, aby jej bylo možné upravovat.
 • Přímo pro tento motocykl navržené příslušenství v kvalitě typické pro BMW Motorrad.
Mohlo by vás zajímat:  BMW Motorrad Autorizovaný dealer, ACR Auto, vyhrál zakázku na dodávku 18 motocyklů pro Hradní stráž