Milníky MotoGP 2020: Nejlepší rok v MotoGP 2020 pro RED BULL KTM

Red Bull KTM se může ohlédnout za intenzivní a rušnou sezónou MotoGP 2020 s vysokou mírou spokojenosti, protože 14 Grand Prix konaných za 18 týdnů přineslo výrobci po pouhých čtyřech letech startu nejlepší výsledky. Úspěch závodů a titulů byl také velmi citelný v kategoriích Moto2 a Moto3 .

2020 MotoGP začalo koncem července na okruhu Circuit de Jerez-Angel Nieto ve Španělsku a tam, kde tým Red Bull KTM Factory Racing Pol Espargaro a Brad Binder, stejně jako posádka Red Bull KTM Tech3 Miguela Oliveiru a Ikera Lecuony již předvedli na svých KTM RC16 výrazné výkony.

Vůbec první senzační  vítězství přišlo ve třetím kole, kdy nováček roku Brad Binder šokoval tím, že nejprve projel cílovou páskou s pětisekundovým náskokem na Automotodromu Brno v České republice. 25letý Jihoafričan byl prvním sportovcem, který vyhrál ve třídách Moto3, Moto2 a MotoGP se stroji KTM.

Mohlo by vás zajímat:  König před závody v Mostě trénoval se Salačem

O dvě Grand Prix později Oliveira získal první ze svých dvou triumfů měřeným, ale dramatickým úspěchem na Red Bull Ringu (také první vítězství MotoGP pro tým Tech3

Nakonec by to bylo Espargaro s nejvyšším počtem umístění na stupních vítězů pro rok 2020. Španělská hvězda – která na konci roku 2018 ve Valencii předvedla KTM první třídu v MotoGP – prošla pódium celkem pětkrát a dosáhla 5. místa v konečném pořadí šampionátu, protože KTM byla klasifikována na 4. místě v soutěži konstruktérů, jen čtyři body z od 2. místa. Rookie Iker Lecuona přispěl třemi z 27 nejlepších výsledků KTM.

V letošním roce se MotoGP podařilo získat 14 Grand Prix z původních 20 pro špičkovou třídu. Napjatá a nepředvídatelná úroveň konkurence – kde v kvalifikačních časech často zaznamenaly dvacet nejlepších jezdců dělených sekundou – přinesla 9 různých vítězů a 15 různých jezdců na stupních vítězů.

KTM GP Academy vyhledává, rozvíjí a směřuje jezdce přes všechny úrovně MotoGP. V roce 2020 působila Academy v Moto2 a Moto3.

V Moto2 tým Red Bull KTM  dokázala pomoci oběma jejich závodníkům – Jorge Martinovi a Tetsutovi Nakashimovi. Španěl a Japonec zaznamenali tři vítězství (dvě pro Martin a jedno pro Nagashima) a celkem osm umístění na stupních vítězů. Martin také zaznamenal jednu Pole Position na cestě na 5. místo v seriálu. Nagashima skončil na 8. místě.

Mohlo by vás zajímat:  Mistrovský Rock'n'ride začíná v pátek

V Moto3 se Albert Arenas se svou KTM RC4 stal čtvrtým mistrem světa KTM od založení třídy v roce 2012. Jeho vzrušující závěrečné potvrzení titulu přišlo na mezinárodním okruhu Algarve. 

Čtyři jezdci KTM se umístili v první desítce pořadí Moto3. Stejný počet okusil vítězství Grand Prix v roce 2020; poprvé ve své kariéře tři. Arenas sdílel horní část ‚pole ‚s Celestino Vietti (1), Darryn Binder (1) a Red Bull KTM Ajo’s Raul Fernandez (2). KTM dokázala ovládnout 8 z 15 kol v roce 2020. KTM vykázala 7 Pole position (6 pro Fernandeze a 1 pro Bindera).

Arenasovo vítězství v Kataru bylo sté místo pro značku KTM na asfaltu v Grand Prix ve všech divizích; toto číslo do finále roku 2020 vzrostlo na 110.

Zdroj a foto: KTM Factory Racing